Транспорт: на землі, у воді й повітрі

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Маск влаштував перегони між Tesla в тунелі та на поверхні

Маск влаштував перегони між Tesla в тунелі та на поверхні

На відео два автомобілі змагаються в подоланні двокілометрового відрізка. Tesla в тунелі ставить рекорд швидкості — автомобілю більше не потрібні висувні бічні коліщата для стабілізації. При цьому спостерігачі називають умови несправедливими.

Відео перегонів двох Tesla випустила Boring Company, що прокладає тунелі - та, очевидно, його результат цілком можна передбачити. Хоча самі умови випробування називають несправедливо спотвореними до такої міри, що судити про користь тунелів просто неможливо.

 

 

Зрозуміло, Tesla всередині тунелю долає дистанцію у 2 км набагато швидше автомобіля, що їде по вулицях Лос-Анджелеса. До фінішу тунелю машина добирається раніше, ніж «верхня» Teslа їде з першого світлофора.

Механізм переміщення автомобіля по вузькому тунелю змінився з часу попередньої демонстрації Loop. Тепер машині не потрібні бічні стабілізуючі колеса — з усім управляється автопілот, як повідомив Ілон Маск. При цьому від пасажира буде потрібно абсолютна довіра до системи, адже машина набирає швидкість понад 200 км/год. Це набагато швидше, ніж раніше. Крім того, судячи з відео, автомобілі в тунелі тепер набагато менше трясе.

При цьому нинішнє випробування, попри непоганий піар-потенціал, не можна назвати справедливим випробуванням з цілого ряду причин. По-перше, перегони почалася від платформи тестового тунелю, тоді як в реальному житті «підземному» автомобілю буде потрібен час, щоб доїхати до шахти навантаження. Те ж стосується і фінішної межі. По-друге, в реальності на в'їзді в тунель може виникнути пробка, а така швидкість всередині нього буде недосяжна, якщо їздити під землею буде більше однієї машини.

Повноцінна симуляція того, як тунелі вплинуть на транспортну ситуацію в місті, сказала б про перспективи підходу Boring Company набагато більше, ніж черговий «піар-трюк Маска».

Boring Company в кінці минулого тижня оголосила про отримання першого комерційного контракту — на будівництво трикілометрової петлі Loop для відвідувачів міського конференц-центру. Якщо будівництво буде завершено вчасно, систему почнуть використовувати вже в січні 2021 року на виставці споживчої електроніки CES.

Маск влаштував перегони між Tesla в тунелі та на поверхні

Йдеться про рішення транспортної та навігаційної проблеми для ділянки в 18 гектарів — саме така територія реконструйованого виставкового центру. Попередня угода між компанією Ілона Маска та місцевою владою було досягнуто в березні цього року, тепер рада директорів центру затвердила це рішення.

Положення контракту на суму 48 675 000 доларів дає першу уяву, про те, як буде виглядати система тунелів. Планується побудувати три станції, один пішохідний і два транспортних тунелі загальною протяжністю 1,6 км. Контракт зобов'язує The Boring Company крім прокладки підземних шляхів обладнати транспортний комплекс ліфтами або ескалаторами, освітленням, системою відеоспостереження, доступом до Wi-Fi та покриттям мобільним зв'язком, а також системами вентиляції та безпеки.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки