Дослідники з Кембриджського університету запрограмували невеликий парк автономних машин для руху по багатосмуговій трасі та спостерігали, як змінився потік транспорту при зупинці одного з автомобілів або як безпілотні машини реагували на агресивне водіння. Згідно з висновками дослідників, безпілотні машини завдяки «спілкуванню» один з одним змогли поліпшити потік на 35%.
В процесі експерименту дослідники вивчали трафік в декількох регістрах: коли машини не обмінювалися інформацією між собою, одні з них зупинялися слідом за іншими, таким чином після автомобіля утворювалася черга, сповільнювався загальний потік транспорту.
Але коли машини «спілкувалися» один з одним, як тільки один автомобіль зупинявся на внутрішній смузі руху, він посилав сигнал всім іншим. Автомобілі на зовнішній смузі, розташовані в безпосередній близькості від зупиненого авто, сповільнювалися, але могли об'їхати його, не створюючи пробки.
Результати, які представлять на Міжнародній конференції з робототехніки та автоматизації (ICRA) в Монреалі, будуть потрібні для вивчення того, як в найближчому майбутньому безпілотні автомобілі зможуть «спілкуватися» один з одним та з машинами, під керуванням водіями.
«Автономні автомобілі можуть вирішити безліч різних проблем, пов'язаних з водінням в містах, але для їх спільної роботи повинен бути спосіб, який влаштовує обидві сторони», зазначив вчений Майкл Хе, який розробив алгоритми для дослідження.
Вони протестували машини в «егоцентричному» та «кооперативному» режимах водіння, використовуючи як нормальну, так і агресивну поведінку, та спостерігали, як автономні машини на це реагують. У звичайному режимі кооперативне водіння поліпшило інтенсивність транспортного потоку мінімум на 35%.