Транспорт: на землі, у воді й повітрі

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Майбутнє електричного аеротаксі: Boeing і Kitty Hawk об'єдналися

Майбутнє електричного аеротаксі: Boeing і Kitty Hawk об'єдналися

Авіаційний гігант потребує партнерів, щоб обійти конкурентів на швидко зростаючому ринку. А амбітному стартапу принесе користь досвід та інвестиції «старшого брата».

Авіакомпанія Boeing знайшла нового партнера для розробки літаючих таксі - Kitty Hawk. Подробиці угоди тримаються в секреті, проте очевидно, що компанії мають намір об'єднати досвід та фінанси Boeing з інноваційним підходом молодого стартапу.

Раніше Kitty Hawk вже почала тестування аеротаксі Cora та пасажирського коптера Flyer. Однак, навіть попри підтримку CEO Alphabet Ларрі Пейджа, ресурсів стартапу не вистачає на реалізацію амбітних планів на ринку, де нові конкуренти з'являються мало не щотижня.

Flyer

Flyer

Повністю електричний коптер Flyer нагадує гібрид дрона та гідролітака. Поки він літає над водою на висоті до трьох метрів. У рух його приводять 10 незалежних пропелерів. У компанії заявляють, що дрон на одній зарядці здатний за 20 хвилин польоту подолати 32 км. CEO Kitty Hawk Себастьян Трун запевняє, що управляти їх машиною не складніше, ніж грати в комп'ютерну гру.

 

 

З огляду на дальність польоту, важко говорити, що це повноцінний транспортний засіб. Поки це більше схоже на дуже дорогу розвагу. Однак в Kitty Hawk ставлять перед собою амбітну мету трансформувати мобільність. Раніше Трун заявляв, що протягом п'яти років їх апарати стануть вже чимось звичним. Основна ідея Kitty Hawk в тому, що майбутнє міст — персональна авіація. Саме вона позбавить від пробок та логістичних складнощів.

Допомога Boeing означає не тільки значні інвестиції, а й доступ до великої бази клієнтів в перспективі.

У свою чергу, Boeing отримає у своє розпорядження технології, які, можливо, забезпечать перевагу перед конкурентами.

Відзначимо, що в авіагіганта вже є власні напрацювання в цьому напрямку, включаючи прототип автономного електричного аеротаксі. У якому вигляді будуть розвиватися ці проекти — теж поки неясно.

Проте, авіація сьогодні знаходиться на порозі великих змін. Від чогось великовагового та великого вона намагається перейти до простого і швидкого. Цілий ряд компаній сьогодні розробляє проекти літаючих автомобілів, аеротаксі та інших невеликих авіаційних одиниць. Цією областю цікавляться військові, невеликі приватні компанії та традиційні авіавиробники, такі як Airbus. У багатьох з них вже є прототипи, але поки абсолютно не ясно, чи стане чиясь концепція по-справжньому масовою.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки