Транспорт: на землі, у воді й повітрі

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Tesla перевернула авторинок Норвегії

Tesla перевернула авторинок Норвегії

Звичайна нішева преміальна марка стала мейнстрімом в Норвегії, яка стрімко відмовляється від бензинових автомобілів. Продажі електромобілів Tesla різко пішли вперед і обійшли два найбільших автоконцерни світу - Volkswagen та Toyota.

Tesla перевернула з ніг на голову авторинок Норвегії: країна відмовляється від нафти на користь чистих технологій. І більше всіх на цьому заробляє Ілон Маск. У минулому році, завдяки Tesla, нові електромобілі перевершили з продажу машини на бензині та дизелі. А тепер те саме відбувається і на всьому автомобільному ринку — з урахуванням набагато дешевших автомобілів.

Bloomberg повідомляє, що за підсумками першого півріччя 2019 року, електромобілі склали 45% авторинку країни. У 2018 році — лише 31%. А продаж бензинових автомобілів за рік знизилися на 29%.

Ще більш значну статистику за червень призводить Electrek: Tesla лідирує з величезним відривом від конкурентів, і саме завдяки Ілону Маску частка електрокарів впритул наближається до 50%. У червні Tesla продала в Норвегії 3760 автомобілів, захопивши чверть ринку. Це більше, ніж продали Volkswagen (1825) та Toyota (1750) разом узяті.

Tesla Model 3

Tesla Model 3

Левова частка продажів Tesla - найдемократичніші седани Model 3, їх продано 2999 штук. Як зазначає Electrek, сам по собі успіх електрокарів в Норвегії не дивний — адже це країна, де преміальним електрокаром володіти дешевше, ніж бензиновою малолітражкою. Однак нинішній переможець вказує, як важливо запропонувати споживачам одну хорошу модель.

На такий же прорив сподівається й Volkswagen зі своїм електромобілем ID.3 - першим масовим автомобілем на новій платформі MEB.

Volkswagen ID.3

Volkswagen ID.3

А влада Норвегії, тим часом, має намір і далі підвищувати податки для власників машин з ДВЗ, а також обмежити їм в'їзд на ряд вулиць. Глобальна мета — заборонити продаж нових авто з ДВЗ з 2025 року. До цього йдуть багато країн Європи, але терміни називають набагато менш амбітні — в інтервалі від 2030 до 2040 року. Норвегія ж сподівається до 2040 перевести на електрику вже не тільки автотранспорт, а й цивільну авіацію.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки