Транспорт: на землі, у воді й повітрі

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Tesla перевернула авторинок Норвегії

Tesla перевернула авторинок Норвегії

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Звичайна нішева преміальна марка стала мейнстрімом в Норвегії, яка стрімко відмовляється від бензинових автомобілів. Продажі електромобілів Tesla різко пішли вперед і обійшли два найбільших автоконцерни світу - Volkswagen та Toyota.

Tesla перевернула з ніг на голову авторинок Норвегії: країна відмовляється від нафти на користь чистих технологій. І більше всіх на цьому заробляє Ілон Маск. У минулому році, завдяки Tesla, нові електромобілі перевершили з продажу машини на бензині та дизелі. А тепер те саме відбувається і на всьому автомобільному ринку — з урахуванням набагато дешевших автомобілів.

Bloomberg повідомляє, що за підсумками першого півріччя 2019 року, електромобілі склали 45% авторинку країни. У 2018 році — лише 31%. А продаж бензинових автомобілів за рік знизилися на 29%.

Ще більш значну статистику за червень призводить Electrek: Tesla лідирує з величезним відривом від конкурентів, і саме завдяки Ілону Маску частка електрокарів впритул наближається до 50%. У червні Tesla продала в Норвегії 3760 автомобілів, захопивши чверть ринку. Це більше, ніж продали Volkswagen (1825) та Toyota (1750) разом узяті.

Tesla Model 3

Tesla Model 3

Левова частка продажів Tesla - найдемократичніші седани Model 3, їх продано 2999 штук. Як зазначає Electrek, сам по собі успіх електрокарів в Норвегії не дивний — адже це країна, де преміальним електрокаром володіти дешевше, ніж бензиновою малолітражкою. Однак нинішній переможець вказує, як важливо запропонувати споживачам одну хорошу модель.

На такий же прорив сподівається й Volkswagen зі своїм електромобілем ID.3 - першим масовим автомобілем на новій платформі MEB.

Volkswagen ID.3

Volkswagen ID.3

А влада Норвегії, тим часом, має намір і далі підвищувати податки для власників машин з ДВЗ, а також обмежити їм в'їзд на ряд вулиць. Глобальна мета — заборонити продаж нових авто з ДВЗ з 2025 року. До цього йдуть багато країн Європи, але терміни називають набагато менш амбітні — в інтервалі від 2030 до 2040 року. Норвегія ж сподівається до 2040 перевести на електрику вже не тільки автотранспорт, а й цивільну авіацію.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!Еко Електрика

Підпишись на новинки

Цікаві матеріали

Японська корпорація NEC провела перші випробування пасажирського дрона. Пробний політ пройшов на полігоні в передмісті Токіо. Безпілотник без пасажирів піднявся на висоту близько трьох метрів та через...

Електромобілі Tesla є одними з найбезпечніших автомобілів на дорозі, і частково це пов'язано з їх набором активних та пасивних функцій безпеки. Від можливостей автопілота до стандартних функцій, таких...