Молода австралійська компанія Alauda анонсувала перші польоти октокоптерів свого виробництва з пілотами на борту. Період випробувань в безпілотному режимі, як повідомляють в компанії, завершився успіхом. І це значить, що вже в наступному році можуть стартувати офіційні перегони на нових літаючих машинах. Щось на кшталт «Формули 1», тільки для дронів.
Alauda - компанія з величезними амбіціями. Команда інженерів вже сконструювала та побудувала кілька масивних прототипів октокоптерів, і вже встигла провести льотні випробування в малонаселеному регіоні країни. Відео з екстремальними польотами є на YouTube.
Слідом за безпілотними тестами компанія має намір вийти на світову арену з демонстраційними польотами на прийдешньому Фестивалі швидкості в Гудвуді, Великобританія. Після презентації на шоу в Великобританії октокоптери Alauda відправлять в пустелю Мохаве, де почнуться повномасштабні тренування гонщиків-льотчиків. Вони триватимуть близько 18 місяців, щоб зацікавлені сторони прискіпливо вивчили поведінку машин, їх можливості та реальний потенціал для перегонів. Одна справа — керувати дроном здалеку, і зовсім інша — летіти в ньому особисто на висоті всього 20 м та на швидкості близько 200 км/год.
Поточна, найвдаліша версія гоночного октокоптера має довжину 4 м, розмах крил 3,5 м і вагу всього 230 кг (без пілота на борту). Джерелом енергії їй служать літій-полімерні батареї на 500 кВт. Є модифікації з чотирма або вісьмома гвинтами. Зовнішній вигляд скопійований з вигляду гоночних болідів F1 50-60-х років минулого століття.
Майбутні змагання вже ретельно продумані: в планах поодинокі «заїзди» на час, а також улюблені глядачами та якнайцікавіші — перегони у 20 метрах над поверхнею. Злегка віддає божевіллям, проте компанія стверджує, що цей захід прискорить розвиток споживчих пілотованих повітряних автомобілів.