Транспорт: на землі, у воді й повітрі

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Міський електрокар Honda E: фото, відео, характеристики

Міський електрокар Honda E: фото, відео, характеристики

Формально, машини на фотографіях досі несуть таблички з написом Prototype, але навіть показаний в лютому шоу-кар був на 98% готовий до серійного виробництва. Тимчасова приставка зникне тільки під час офіційної прем'єри на вересневому автосалоні у Франкфурті, але вже зараз Honda E постала перед нами у своєму фінальному вигляді.

Міський електрокар Honda E - фото, відео, характеристики

Хетчбек довжиною 3895 мм рівно на 100 мм коротше топової моделі Honda Jazz. До того ж електромобіль на 56 мм ширше (1750 мм) і на 49 мм нижче (1495 мм). Серійна версія зберегла мультяшну ретрозовнішність, безрамкові двері з висувними ручками, а також камери заднього виду замість зовнішніх дзеркал. Об'єктиви встановлені на дверях, їх корпус не виступає за габарити машини. Таке рішення дозволило поліпшити оглядовість, зменшити аеродинамічний опір хетчбека на 3,8% та істотно знизити шум від вітру. Лінзи мають гідрофобне покриття і втоплені всередину корпусу.

Міський електрокар Honda E - фото, відео, характеристики

Зображення з камер передається на шестидюймові дисплеї, розташовані по краях передньої панелі. У моніторів є два режими: в стандартному — сліпа зона, в порівнянні зі звичайними дзеркалами, зменшена на 10%, а в широкоформатному — на 50%. Яскравість зображення електроніка вибирає автоматично. Сам по собі інтер'єр — царство дисплеїв, прикрашене обробкою «під дерево».

Міський електрокар Honda E - фото, відео, характеристики

Електричну платформу Honda розробила з нуля, не прив'язуючись до наявних моделей. Вона має незалежну підвіску McPherson «по колу», причому багато компонентів зроблені з алюмінію. А електромотор, за аналогією з платформою MEB концерну Volkswagen, розташований на задній осі, тобто маленька Honda E має задній привід і «чисте» кермо, на яке не будуть приходити силові підрулювання. Збільшений, у порівнянні з передньопривідними однокласниками, кут повороту передніх коліс обіцяє відмінну маневровість: радіус розвороту — всього 4,3 м (навіть на 50 см менше, ніж у задньопривідного Renault Twingo).

Міський електрокар Honda E - фото, відео, характеристики

Літій-іонна тягова батарея з рідинним охолодженням розташована під підлогою салону. Місткість, за сучасними мірками, невелика (35,5 кВт∙год), а заявлений пробіг на одній зарядці - 200 км по циклу WLTP. Перезаряджання на 80% від «швидкого» терміналу повинна зайняти півгодини. Роз'єми для підключення кабелів розташовані на носі машини, інвертори та вся керівна електроніка знаходяться під капотом.

Міський електрокар Honda E - фото, відео, характеристики

У рух хетчбек приводить електромотор з віддачею 150 к.с. та 300 Нм. Є режим Sport, а ще можливість їзди в одну педаль, коли ступенем натискання акселератора можна регулювати прискорення або уповільнення машини. Маленька Honda E важить цілком дорослі 1,5 тонни, зате розробники обіцяють ідеальний статичний розподіл ваги по осях (50:50). Укупі з низьким центром ваги та бойовим налаштуванням шасі, це повинно зробити електромобіль дуже цікавим в керуванні.

Міський електрокар Honda E - фото, відео, характеристики

Випуск серійних машин в Японії стартує ближче до кінця року, а продавати їх в Європі почнуть в першому кварталі 2020 року. Але залишити замовлення можна вже зараз: їх приймають дилери в Англії, Німеччині, Франції та Норвегії, передоплата становить 800 євро. Очікується, що серійний електромобіль буде коштувати приблизно 30 тисяч євро. Honda розраховує продавати в Європі по п'ять тисяч машин щорічно, але постачати «електричку» будуть і в інші регіони світу.

 

 

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки