Транспорт: на землі, у воді й повітрі

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Блогер проїхав на Tesla 2781 км за добу в прямому ефірі

Блогер проїхав на Tesla 2781 км за добу в прямому ефірі

Команда Бйорна Нуланд встановила новий рекорд дистанції, яку електрокар проїжджає за 24 години. Німецькі автобани без обмеження швидкості відмінно поєднуються з потужними зарядними станціями, але це не Supercharger.

Зазвичай, рекорди відстані для електромобілів виглядають дуже нудно: випробувач намагається розтягнути один заряд, пересуваючись на черепашачій швидкості в спробі заощадити зайвий ват. YouTube-блогер Бйорн Нуланд та його команда підійшли до цього інакше. Взявши саму далекобійну версію Tesla - Model 3 Long Range AWD - вони виїхали на німецький автобан без обмеження швидкості.

Випробування транслювалися в прямому ефірі на каналі Бйорна. Їх підсумок — новий добовий рекорд відстані для електромобілів: 2781 км.

Цікаво, що для підзарядки Нуланд використав не мережу Superchsrger, а зарядки конкурента - IONITY - яка віддає до 195 кВт. У США нещодавно офіційно відкрилася перша зарядка Supercharger третього покоління на 250 кВт, проте в Європі їх поки ще немає.

Випробування Tesla пройшли в реальних дорожніх умовах — на громадському автобані, причому на частині траси йшов дощ. Заряджався Нуланд часто — але не більш ніж на 50%. За його спостереженням, далі ефективність роботи зарядних станцій знижується, а час дорогий. Середня швидкість за весь час 24-годинного марафону склала 115 км/год. Витрата акумулятора — приблизно у два рази більше, ніж при їзді у звичайних режимах — близько 311 Вт·год/км.

IONITY бере плату з власників електрокара — по 8 євро за кожен сеанс незалежно від його тривалості. Бйорн витратив близько 850 кВт — тобто приблизно 10 повних зарядок. За його оцінкою, з його стратегією швидкої та частою заправки, поїздка коштувала б близько 300 євро, але мережа зарядок виступила спонсором заїзду і не взяла з нього ні цента.

Попередній рекорд з цієї категорії встановили випробувачі з австрійської G-Electric Team і теж на Tesla - вони проїхали 2664 км.

Такі випробування — хороший піар для тих, хто як і раніше сумнівається в тому, що електромобілі придатні не тільки для щоденних поїздок по місту, а й для автомандрівок. З іншого боку, тест не менше наголошує на необхідності розвитку інфраструктури. Рекорд став можливий лише завдяки наявності потужних зарядних станцій прямо у шосе.

 

 

Варто додати, що випробувачі, в реальних умовах, витрачають море часу не тільки на саму зарядку, але й на те, щоб дістатися до станції, відхиляючись від оптимального маршруту — як в Європі так і в США.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки