Транспорт: на землі, у воді й повітрі

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Ілон Маск: «Скоро ми перестанемо продавати Tesla приватним клієнтам»

Ілон Маск: «Скоро ми перестанемо продавати Tesla приватним клієнтам»

Глава Tesla підтвердив, що після впровадження повного автопілота, Tesla більше не буде вважатися автомобілем. Це буде прибутковий бізнес роботаксі, так що коштувати електрокари будуть в кілька разів дорожче «звичайних» машин. Ймовірно, індивідуальним покупцям їх і зовсім не продаватимуть.

Про майбутнє Tesla та власників автомобілів, засновник і глава компанії Ілон Маск міркував в ході чергового нічного «Твіттер-шторму». Втім, найважливіша відповідь була і найкоротшою. «Чи правда, що у споживачів є лише обмежений час, щоб купити машину марки Tesla c урахуванням зростання ціни в кілька разів після того, як ви налагодили FSD (комп'ютер для автопілота)?». «Так», - відповів на це Маск.

Мова в треді йшла про давню мрію Ілона — флоті безпілотних таксі, в які Tesla перетворюються, коли не потрібні своїм власникам. І заробляють для них гроші.

Раніше Ілон обіцяв запустити безпілотні таксі з новим процесором FSD у 2020 році. А інвесторам говорив, що машини подорожчають після цього в п'ять разів, а компанія — в 10

У новому треді конкретних оцінок не було, але співрозмовники Маска задалися резонним питанням: щоб Tesla, які подорожчають, зберігали свою цінність, можливі замінники — тобто нові Tesla - повинні коштувати стільки ж. «Так і буде», - запевнив Маск. І це означає, що електрокар перестає бути автомобілем, а стає автономним бізнесом на колесах. І продаватися буде за ціною в рази вище, ніж «звичайні машини» - так що, ймовірно, покупка втратить будь-який сенс для індивідуальних клієнтів.

Ілон також відповів на запитання про те, наскільки масовим може бути такий флот роботаксі. В іншому діалозі Маск заявив, що новий чіп для комп'ютера FSD ближче до кінця року почнуть встановлювати в старі Tesla, де використовується «залізо» від Nvidia. За твердженням Tesla, FSD вирішує завдання штучного інтелекту для автомобілів у 20 разів швидше HW2+ на базі Nvidia. І як тільки «дозріє» софт та регулятори, цей чіп дозволить перейти на повний автопілот. У програмі ретрофіттінга можуть брати участь близько 500 тис. Tesla, причому власники, які оплатили опцію «Full Self-Driving», отримають FSD безкоштовно.

Якщо Tesla дійсно вдасться розробити повноцінний автопілот, якому не потрібен водій в салоні, то продавати автомобілі навіть по $200 000 буде нерозумно. Набагато вигідніше зберегти їх та заробити мільйон, використовуючи їх найвигіднішим чином — як роботаксі.

Навесні, на таку бізнес-модель Tesla вже натякала, обіцяючи викупити здані в лізинг Model 3 після закінчення терміну та впровадження автопілота. Що ж буде насправді, покаже тільки час.

Ілон Маск: «Скоро ми перестанемо продавати Tesla приватним клієнтам»

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки