Транспорт: на землі, у воді й повітрі

Новини, аналітика, статті, фото та відео

В Ізраїлі створили революційну платформу для будь-яких електромобілів

В Ізраїлі створили революційну платформу для будь-яких електромобілів

На думку засновника та керівника ізраїльського стартапу REE Даніеля Бареля, традиційне розуміння рульового керування, моторів, трансмісії та підвіски вимагає повного переосмислення — занадто революційного, щоб воно виходило від гігантів автоіндустрії.

Команда REE, зібрана Барелем, розробила повністю модульну, надгнучку платформу для електромобіля. Її можна буде використовувати з будь-яким типом транспорту — від міні-машинки для гольфклубу до 10-тонної вантажівки або потужного позашляховика. Щоб звільнити місце в салоні, всі механічні функції — від рульового керування до моторів, трансмісії, гальм та охолодження — перенесені в окремі модульні відсіки коліс.

Відзначимо, що системи «мотор-колесо», в яких всередину колеса поміщається двигун, відомі давно. Нині вони використовуються в деяких електромобілях. Але REE пропонує щось зовсім інше.

За словами Бареля, класичні системи «мотор-колесо» мають кілька недоліків. Перш за все, в таких пристроях ротор двигуна обертається з тією ж швидкістю, що і колесо, а це неефективно. Далі, мотор, в цьому випадку, не захищений від струсів підвіски. Це означає, що великий ризик виходу двигуна з ладу.

У розробці ж REE все працює по-іншому — кожне колесо кріпиться на легкому ободі, з'єднаному через надкомпактну підвіску і систему управління з мініатюрним електромотором та трансмісією. Жоден елемент не вимагає прямого механічного або гідравлічного втручання від водія. Все управляється електронікою — датчики кожного колеса направляють інформацію в єдиний мозок системи.

В Ізраїлі створили революційну платформу для будь-яких електромобілів

Як заявляє Барель, вся система трансмісії важить шість кілограмів та має ширину 16 сантиметрів (тобто являє собою разючий контраст з класичними рішеннями). У звичайному авто, така система, включаючи всі вали та піввісі, має габарити близько метра та масу 100-200 кілограмів. Як інженерам компанії вдалося домогтися такого результату, поки не розкривається.

Модулі, за словами Бареля — основа такого підходу. «Так, є кілька типів підвісок: пасивна, напівактивна, активна. Є чотири різних види рульового керування на вибір. Все пов'язано через запатентовану коробку передач».

Як буде виглядати кожен колісний модуль повністю залежить від завдань автомобіля. В одній конфігурації вийде електричний спорткар, який набирає 100 км/год за три секунди. В іншій — позашляховик з повністю активною підвіскою.

В Ізраїлі створили революційну платформу для будь-яких електромобілів

Крім модульності та компактності, конструкція нової платформи базується ще на двох стовпах — енергоефективності (щоб максимально збільшити дальність пробігу електромобіля) та легкості (включаючи зниження непідресореної маси).

«Є й економічний чинник. Найдорожча частина у виробництві автомобілів — це платформа, її розробка та затвердження. Це коштує мільярди та займає роки. У кожного виробника є від двох до шести готових платформ та дві-три в розробці. Тут входимо ми й запитуємо: «Що якщо вам потрібна всього одна?», - пояснив Барель.

Перший прототип компанія виготовила п'ять років тому, а тепер співпрацює з Mitsubishi, Musashi, Linamar, Tenneco та NXP, а також іншими автовиробниками. Перші машини, створені за технологією REE, повинні з'явитися на ринку у 2023 році.

В Ізраїлі створили революційну платформу для будь-яких електромобілів

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки