Транспорт: на землі, у воді й повітрі

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Зарядка для електромобіля буде в кожному будинку Великобританії

Зарядка для електромобіля буде в кожному будинку Великобританії

Запропонована міра повинна підвищити популярність електричного транспорту в Британії. На думку чиновників, це один з найдієвіших способів уповільнити кліматичні зміни та популяризувати електромобілі.

Уряд Великобританії готує ряд нових заходів з підтримки електромобілів. Наприклад, в ході публічних консультацій про будівельні норми, було запропоновано обладнати кожен новий будинок універсальною точкою для зарядки електрокарів. Мінімальна потужність таких розеток повинна складати 7 кВт.

Точки зарядки електрокарів також повинні з'явитися в будь-якому новому або капітально відремонтованому нежитловому будинку, у якого понад десять паркувальних місць. За запропонованими нормами, на кожні п'ять паркувальних місць буде припадати як мінімум одна розетка та кабель. А з 2025 року встановити зарядний пристрій для електрокарів повинні будуть і вже існуючі нежитлові будівлі, паркінг яких розрахований більш ніж на 20 машин.

Більшість власників електромобілів воліють заряджати їх у своєму будинку. Це означає, що ініціатива британського уряду може істотно підвищити популярність чистого транспорту в країні. Хоча сьогодні відповідні розетки є в більшості житлових будинків з гаражами, зазвичай вони занадто малопотужні. Крім цього, уряд планує впровадити на приватних електрозаправках «розумні технології», які дозволять ефективніше використовувати енергію.

Зарядка для електромобіля буде в кожному будинку Великобританії

Підтримка електромобілів — частина амбітного плану Великобританії по переходу на безвуглецеву економіку до 2050 року. Планується, що продажі машин з ДВЗ в країні будуть заборонені до 2040 року, але це не остаточне рішення — обговорюються варіанти скорочення цього терміну до 2035 або навіть 2030 року. Однак одних електрокарів та ВДЕ може виявитися недостатньо: за деякими даними, для відмови від викопного палива Великобританії вкрай необхідний водень.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки