Транспорт: на землі, у воді й повітрі

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Lotus розробляє найпотужніший гіперелектрокар у світі

Lotus розробляє найпотужніший гіперелектрокар у світі

Бренд Lotus підтвердив прийдешній випуск нового гіперкара Evija, який допоможе компанії тріумфально повернутися на ринок елітних автомобілів. Але тепер — виключно з електричною силовою установкою, потужність якої в Evija досягає феноменальних 2000 к.с. При цьому гіперелектрокар все ще позиціюється як серійний дорожній транспорт — планується побудувати не менше 130 примірників.

Lotus розробляє найпотужніший гіперелектрокар у світі

Lotus розробила нову електричну трансмісію у співпраці з Williams Advanced Engineering. Батарея місткістю 70 кВт·год розташовується під прозорим дахом, по сусідству знаходиться гніздо нового надшвидкісного зарядного пристрою потужністю 350 кВт. Заявлено, що гіперелектрокар можна зарядити з нуля до 80% місткості батареї всього за 12 хвилин, а 100% набереться за 18 хвилин. Накопиченої енергії вистачить, щоб проїхати мінімум 400 км, та в Lotus заявляють, що конструкція зарядного модуля дозволяє, в майбутньому, легко міняти старі батареї на більш просунуті версії.

Lotus розробляє найпотужніший гіперелектрокар у світі

Кожне колесо гіперелектрокара має власний мотор потужністю до 493 к.с. та епіциклічну коробку передач. Сумарний крутний момент всього шасі досягає 1700 Нм. Розгін до сотні займе приблизно 3 секунди, а через 9 секунд Lotus Evija уже летітиме зі швидкістю 300 км/год. На видатні швидкісні якості натякає й обтічний силует автомобіля, тут навіть немає дзеркал заднього виду, замість яких, по команді, висуваються спеціальні цифрові камери.

Lotus розробляє найпотужніший гіперелектрокар у світі

Вся інформація про стан машини виводиться на єдиний цифровий дисплей перед водієм, де більшість елементів управління — електронні. А ось кермо, навпаки, зберегло електрогідравлічний привід, для більшої точності управління машиною. Вартість одного гіперелектрокара Lotus Evija оцінюється в $2,1 млн.

Lotus розробляє найпотужніший гіперелектрокар у світіLotus розробляє найпотужніший гіперелектрокар у світіLotus розробляє найпотужніший гіперелектрокар у світі

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки