Транспорт: на землі, у воді й повітрі

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Скорочення електропроводки в Tesla у 15 разів, знизить ціну на електромобілі

Скорочення електропроводки в Tesla у 15 разів, знизить ціну на електромобілі

Tesla працює над революційно новою архітектурою електропроводки, яка скоротить витрату матеріалів та полегшить перехід на автоматизоване виробництво. Компанія вже подала заявку на відповідний патент.

Згідно із заявкою, одні й ті ж контролери будуть керувати кількома пристроями одночасно. Наприклад, контролер у дверях буде обслуговуватиме не тільки блокування, а також компоненти аудіо- та освітлювальної систем.

З кожною новою моделлю Tesla послідовно скорочує кількість використовуваних кабелів. Наприклад, в кожній Model S було встановлено 3 км проводів, а в Model 3 - вже 1,5 км. Однак це не межа: глава компанії Ілон Маск впевнений, що починаючи з Model Y, електромобілям Tesla буде потрібно не більше 100 метрів проводки.

Новий підхід не тільки зменшить витрату матеріалів, а й допоможе налагодити складання за допомогою роботів.

Раніше, за словами Маска, в Tesla намагалися автоматизувати процеси, з якими люди справляються краще машин. Це стало однією з причин «виробничого пекла», з якого компанія вибралася лише недавно. З оновленою архітектурою, роботам буде набагато простіше маніпулювати кабелями. Зрештою це знизить витрати на виробництво, забезпечить більш низькі ціни та дозволить вивести на дороги набагато більше електромобілів.

Варто зазначити, що для зниження ціни електромобілів, Tesla працює не тільки над скороченням електропроводки, а й над створенням потужних суперакумуляторів. І в самій секретній лабораторії Tesla, інженери компанії створюють акумулятор нового покоління.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки