Транспорт: на землі, у воді й повітрі

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Будівництво Hyperloop в Європі: голландська компанія знайшла інвесторів

Будівництво Hyperloop в Європі: голландська компанія знайшла інвесторів

Компанія з Голландії Hardt Hyperloop дала роботу студентам, котрі виграли одне зі змагань Ілона Маска у вакуумній трубі. А тепер знайшла солідних партнерів - Deutsche Bahn та Tata Steel - і починає будівництво тестового полігону.

Hardt Hyperloop заснував інженер з Нідерландів Тім Хоутер. Він упевнений, що саме вакуумні тунелі можуть об'єднати Європу так, як це зробила залізниця у США в 19-му столітті — зробивши зручним швидкі подорожі з однієї точки континенту в іншу.

Ідею Hyperloop запропонував шість років тому глава SpaceX та Tesla мільярдер Ілон Маск - за його задумом, у вакуумному тунелі капсули зможуть розвивати швидкість понад 1000 км/год. Він також сподівався, що при масовому виробництві, тунелі будуть не набагато дорожче залізниць, однак поки, саме технічні складності заважають реалізувати хоча б один проект «транспорту майбутнього». Хоутер впевнений, що ці питання можна вирішити — потрібно лише час та гроші.

В інтерв'ю CNBC Хоутер назвав головне ноу-хау Hardt, яке допоможе створити розгалужену мережу тунелів, необхідних Європі. Компанія розробила систему «пересадки» капсул з одного рукава в інший, яка не вимагає рухомих частин.

В даний час в арсеналі Hardt є лише тестовий трек, побудований в голландському місті Делфт. Однак Хоутер каже, що компанія заручилася підтримкою серйозних партнерів, включаючи оператора залізниць Deutsche Bahn та сталеливарного гіганта Tata Steel, і тепер починає будівництво випробувального полігону з вакуумною трубою.

 

 

При цьому Хоутер озвучує досить стримані терміни реалізації: тестовий центр запустять до кінця 2021 року, а перший комерційний проект компанія сподівається реалізувати у 2028. CNBC відзначає, що до цього моменту конкуренція може вбити проект.

Але Хоутер бачить у появі все нових конкурентів плюс: за його словами, це доказ життєздатності технології. Він сподівається, що на величезному ринку знайдеться місце для всіх і виступає за стандартизацію. За його словами, Hardt Hyperloop, з цією метою, уклала угоди з іншими провідними гравцями на цьому перспективному ринку, включаючи американську Hyperloop Transportation Technologies. Варто відзначити, що HTT свій перший Hyperloop хоче запустити вже у 2022 році.

Основу команди Hardt Hyperloop складають студенти, які у 2017 році виграли змагання, яке Ілон Маск щорічно влаштовує для розробників капсул Hyperloop в Каліфорнії. У нинішньому році перемогла німецька команда, яка встановила новий рекорд швидкості: 463 км/год на треку завдовжки трохи більше кілометра.

Eco Technology вже писав про проекти спорудження тунелів Hyperloop, але вони стосувалися Америки та Азії. Тепер настала черга і Європи. Можливо, незабаром, Hyperloop не тільки запрацює по всьому світу і буде здійснювати пасажирські та вантажні перевезення, а й повністю витіснить залізничне сполучення.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки