Транспорт: на землі, у воді й повітрі

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Китай розробляє свій перший електричний вертоліт

Китай розробляє свій перший електричний вертоліт

Співробітники Китайського інституту досліджень та розробки вертольотів в місті Цзіндечжень, провінція Цзянси, розробляють повністю електричний вертоліт. Платформою для випробувань стане вертоліт AC311.

На першому етапі інженери замінять хвостовий гвинт звичайного вертольота електричним. Якщо випробування пройдуть успішно, на електротягу переведуть весь літальний апарат. На відміну від звичайного вертольота, електричному не знадобиться трансмісія — один з найскладніших компонентів конструкції. Це дозволить значно знизити вагу апарату, а також спростить управління та підвищить надійність.

AC311

AC311

За планом, випробувальні польоти гібридного апарата триватимуть близько двох років. Як підкреслив головний конструктор Ден Цзінхуея, спочатку розробники мають намір з'єднати хвостовий гвинт з електродвигуном. У разі успіху буде замінений основний двигун та ротор. Без трансмісії літати вертольоту стане набагато простіше і, зрозуміло, електричні вертольоти будуть набагато більш екологічними за рахунок відсутності викидів. Планується, що це відбудеться протягом десяти років, так що дослідники сподіваються на появу потужних електродвигунів та акумуляторів.

Втім, це буде не перший повністю електричний вертоліт. Це звання належить Sikorsky Firefly, розробленим ще у 2010 році компанією Sikorsky Aircraft та представленому на Міжнародному авіасалоні в Фарнборо (Великобританія). Він був розрахований на одного пілота і міг протриматися в повітрі від 12 до 15 хвилин, розвиваючи швидкість близько 150 км/год.

Sikorsky Firefly

Sikorsky Firefly

Крім Sikorsky Firefly, за останні роки, було створено кілька зразків електричних вертольотів, однак жоден з них так і не був запущений в серійне виробництво. Але електричними можуть стати не тільки вертольоти, но і літаки. На думку Ілона Маска, велика частина шляху до масового створення електролітаків вже пройдена. Майбутнє цього виду транспорту тепер залежить від розробки високопродуктивних енергетичних систем.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки