Транспорт: на землі, у воді й повітрі

Новини, аналітика, статті, фото та відео

В Японії побудують перший електричний танкер

В Японії побудують перший електричний танкер

В Японії побудують перший електричний танкер для перевезення нафтопродуктів. Ще не через океан, а лише між островами Японії, але це важливий крок по «очищенню» брудного водного транспорту, яким транспортують близько 80% всіх вантажів.

Для реалізації проекту чотири японські корпорації - Asahi Tanker Co., Exeno Yamamizu Corp., Mitsui O.S.K. Lines Ltd. та Mitsubishi Corp - об'єдналися та створили спільне підприємство e5 Lab. Споруда судна, як очікується, займе близько двох років, після чого e5 Lab стане його оператором. Деталі проекту — потужність двигуна та, головне, місткість акумуляторів та постачальник гігантської батареї — поки не названі.

Морський транспорт — один з головних забруднювачів та генераторів парникових газів. Завдяки морським вантажоперевезенням здійснюється 80% світових торгових операцій, викиди CO2 в цій галузі становлять 3% від загального обсягу забруднень.

За деякими розрахунками, за рік експлуатації всього сотня океанських контейнеровозів генерує стільки ж викидів, скільки всі легкові автомобілі у світі. І з урахуванням історії розвитку та масштабів індустрії, одного наміру або законодавчих заходів, щоб очистити цю індустрію, явно недостатньо.

В Японії побудують перший електричний танкер

Дизельні двигуни величезної потужності працюють на так званому бункерному паливі — в'язкій нафтової фракції, яка залишається після виділення з сирої нафти всіх корисних для інших компонентів. Однак проблема не тільки в тому, що саме по собі паливо брудне та містить багато сірки. У корабельних дизельних двигунах воно ж виконує ще і функції мастила. Так що не можна просто взяти та використовувати інше чистіше рішення — потрібно міняти всі двигуни, а це питання на мільярди доларів.

Навіть величезні компанії-оператори часто не можуть собі цього дозволити. Та ще й законодавчі обмеження не діють у відкритому морі, а той, хто інвестує в чисті технології, не зможе запропонувати конкурентну ціну — а часом маржа перевізника з тонни вантажу обчислюється навіть не одиницями доларів, а центами. Дрібні компанії просто скуплять старі вантажні судна та виставлять низьку ціну.

Поки спроби запропонувати альтернативу поодинокі — для цього необхідні спільні зусилля, щоб скоротити викиди CO2 морським транспортом хоча б наполовину.

 

 

На сьогодні, великих морських суден на електричній тязі поки що не існує — є окремі спроби застосувати електродвигуни на кораблях. Наприклад, норвезька компанія Hurtigruten оголосила про успішне завершення випробувань нового корабля — круїзного лайнера з гібридною силовою установкою, але електричний двигун на ньому лише допоміжний та буде застосовуватися тільки час від часу.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки