Транспорт: на землі, у воді й повітрі

Новини, аналітика, статті, фото та відео

У продажу з'явилися перші електровантажівки eCascadia

У продажу з'явилися перші електровантажівки eCascadia

Північноамериканський підрозділ Daimler Trucks повідомив про готовність перших двох електричних сідельних тягачів Freightliner eCascadia. Запас ходу менше, ніж у Tesla Semi, зате купити можна вже зараз.

Daimler, один з найбільших виробників фур, в останні роки відчуває тиск з боку Tesla та розроблюваних нею електричних вантажівок. Настільки, що глава підрозділу компанії Мартін Даум заявив у лютому 2018, що «якщо Tesla виконає свої обіцянки та побудує електротягач, який проїде 800 км з вантажем в 36 тонн, Daimler купить та розбере його». «... і навряд чи це станеться, якщо закони фізики не зміняться», - додав він.

Однак при цьому німецька компанія сформувала підрозділ по розробці власних електровантажівок та анонсувала дві моделі, одна з яких — електрична версія тягача Cascadia - буде змагатися з Tesla Semi. Обидві вантажівки приблизно однакового розміру та вантажопідйомності, проте по дальності пробігу Tesla Semi дає фору - 800 км проти 400.

Але в одному Daimler збиралася перевершити конкурента — компанія обіцяла почати постачання вантажівок замовникам раніше, ніж Tesla - вже в кінці 2018 року. Реальність, як завжди, внесла свої корективи в ці плани. Однак тепер Daimler змогла з гордістю заявити, що «побудувала перші дві важкі електричні вантажівки Freightliner eCascadias восьмого класу» (вантажопідйомністю від 15 тонн). І це все одно раніше, ніж Tesla.

Нові тягачі стануть частиною «електричного інноваційного флоту і побудовані для випробування інтеграції вантажівок з акумуляторами в великомасштабну мережу вантажоперевезень».

Freightliner eCascadia призначена для далеких перевезень. У вантажівки мотор на 730 кінських сил, акумулятор 550 кВт·год, запас ходу в 400 км. Час «заправки» до 80% від максимуму (320 км) становить 90 хвилин.

Ще один привід утерти ніс Tesla - надпотужні зарядки для вантажівок, які розробляють інженери Daimler. Вони розраховані на потужність до 3 МВт — втричі більше, ніж у Megасharger для фур Tesla Semi.

 

 

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки