Транспорт: на землі, у воді й повітрі

Новини, аналітика, статті, фото та відео

У продажу з'явилися перші електровантажівки eCascadia

У продажу з'явилися перші електровантажівки eCascadia

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Північноамериканський підрозділ Daimler Trucks повідомив про готовність перших двох електричних сідельних тягачів Freightliner eCascadia. Запас ходу менше, ніж у Tesla Semi, зате купити можна вже зараз.

Daimler, один з найбільших виробників фур, в останні роки відчуває тиск з боку Tesla та розроблюваних нею електричних вантажівок. Настільки, що глава підрозділу компанії Мартін Даум заявив у лютому 2018, що «якщо Tesla виконає свої обіцянки та побудує електротягач, який проїде 800 км з вантажем в 36 тонн, Daimler купить та розбере його». «... і навряд чи це станеться, якщо закони фізики не зміняться», - додав він.

Однак при цьому німецька компанія сформувала підрозділ по розробці власних електровантажівок та анонсувала дві моделі, одна з яких — електрична версія тягача Cascadia - буде змагатися з Tesla Semi. Обидві вантажівки приблизно однакового розміру та вантажопідйомності, проте по дальності пробігу Tesla Semi дає фору - 800 км проти 400.

Але в одному Daimler збиралася перевершити конкурента — компанія обіцяла почати постачання вантажівок замовникам раніше, ніж Tesla - вже в кінці 2018 року. Реальність, як завжди, внесла свої корективи в ці плани. Однак тепер Daimler змогла з гордістю заявити, що «побудувала перші дві важкі електричні вантажівки Freightliner eCascadias восьмого класу» (вантажопідйомністю від 15 тонн). І це все одно раніше, ніж Tesla.

Нові тягачі стануть частиною «електричного інноваційного флоту і побудовані для випробування інтеграції вантажівок з акумуляторами в великомасштабну мережу вантажоперевезень».

Freightliner eCascadia призначена для далеких перевезень. У вантажівки мотор на 730 кінських сил, акумулятор 550 кВт·год, запас ходу в 400 км. Час «заправки» до 80% від максимуму (320 км) становить 90 хвилин.

Ще один привід утерти ніс Tesla - надпотужні зарядки для вантажівок, які розробляють інженери Daimler. Вони розраховані на потужність до 3 МВт — втричі більше, ніж у Megасharger для фур Tesla Semi.

 

 

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!Еко Електрика

Підпишись на новинки

Цікаві матеріали

Власники вінтажних автомобілів витрачають багато грошей на своїх улюбленців. Щоб скоротити їх витрати та додати старовинним авто динаміки, каліфорнійський стартап Electric GT розробив інноваційний дви...

Формально, машини на фотографіях досі несуть таблички з написом Prototype, але навіть показаний в лютому шоу-кар був на 98% готовий до серійного виробництва. Тимчасова приставка зникне тільки під час ...