Транспорт: на землі, у воді й повітрі

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Експерти назвали найбезпечніший електромобіль, і це не Tesla

Експерти назвали найбезпечніший електромобіль, і це не Tesla

Німецький кросовер Audi E-Tron став першим і поки єдиним електрокаром, який отримав вищий рейтинг безпеки від американського організатора краш-тестів IIHS. Не виключено, втім, що вже через пару тижнів лідер зміниться.

Американський організатор краш-тестів Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) назвав найбезпечніший електромобіль — це кросовер Audi E-Tron. Поки це єдиний електрокар з найвищим рейтингом - Top Safety Pick +.

Для отримання такої нагороди потрібно відмінно пройти всі шість тестів на зіткнення, а також отримати хорошу або відмінну оцінку якості фар та роботи систем гальмування і запобігання зіткненню.

IIHS зіштовхує автомобілі з бар'єрами чотири рази: з малим фронтальним перекриттям з боку водія та пасажира, із середнім фронтальним перекриттям та при ударі в бік. Крім того, окремо перевіряється жорсткість даху на випадок перевороту, а після кожного зіткнення вимірюється простір, що залишився для голови манекена. Для найвищого рейтингу все оцінки повинні бути «добре».

 

 

Продажі першого електрокара Audi поки на досить скромному рівні, а в США на них наклалася кампанія з добровільного відкликання через можливий ризик загоряння батареї. Так що піар на безпеки E-Tron зовсім не завадить.

Втім, треба зазначити, що Audi може стати «халіфом на годину». Зараз IIHS проводить краш-тести новітньої моделі Tesla - седана Model 3. Остання модель Tesla, яка потрапляла в руки експертів по зіткненнях - Model S 2017 року, і тоді до найвищого рейтингу електромобілю не вистачило хороших фар (це негайно виправили) та гарної оцінки в тесті на лобове зіткнення з малим перекриттям - Tesla отримала «задовільно».

Model 3 вже випробували в краш-тестах фахівці державного агентства з дорожньої безпеки - National Highway Traffic Safety Administration. Там автомобіль отримав вищу оцінку — п'ять зірок — але чиновникам навіть довелося переконувати Ілона Маска, що він не має права називати седан найбезпечнішим серед представлених на ринку.

Нагадаємо, що зовсім недавно, на Tesla Model 3, був встановлений новий рекорд дистанції, яку електрокар проїжджає за 24 години. YouTube-блогер Бйорн Нуланд проїхав на електромобілі 2781 км, а вся поїздка транслювалася в прямому ефірі.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки