Транспорт: на землі, у воді й повітрі

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Sony та Yamaha представили безпілотний електробус з екранами замість вікон

Sony та Yamaha представили безпілотний електробус з екранами замість вікон

Дві великі японські корпорації - Sony та Yamaha Motor - продемонстрували концепт безпілотного громадського електробуса. Міський автобус не має вікон, обладнаний камерами, ультразвуковими датчиками та лідаром.

SC-1 Sociable Cart - таку робочу назву отримав електротранспорт. SC-1 включає технології автономного водіння компанія Yamaha Motor та високотехнологічні розважальні системи від Sony. Втіленням ідеї «оцифрованого» автобуса для міського середовища ці компанії займаються з 2016 року.

Транспорт є п'ятимісним електромобілем, оснащений всередині 49-дюймовим дисплеєм з роздільною здатністю 4K, а зовні — чотирма ще більшими - 55-дюймовими 4K-екранами. Через дисплеї пасажирам надається можливість спостерігати за тим, що відбувається на дорозі за допомогою зовнішніх камер, переглядати розважальний контент та бути в курсі останніх трендів і напрямів завдяки рекламі.

Sony та Yamaha представили безпілотний електробус з екранами замість вікон

Рух електробуса по дорогах здійснюється за допомогою лідарів — активних оптичних систем, що використовують явища поглинання та розсіяння світла в оптично прозорих середовищах. Датчики сканують навколишній простір і ґрунтуючись на їх свідченнях, інтелектуальна система автобуса будує оптимальний та безпечний маршрут пересування. Електробус розвиває максимальну швидкість 19 кілометрів на годину.

Sony та Yamaha відзначають, що концептуальний SC-1 не надійде в продаж. При цьому очікується, що такі мікроавтобуси будуть використовуватися в Японії в тестовому режимі вже у 2020 році (в таких місцях, як поля для гольфу, парки розваг, комерційні підприємства).

 

 

Нагадаємо, що трохи раніше, Toyota представила повністю електричний автобус APM (Accessible People Mover), призначений для перевезення спортсменів під час Олімпійських ігор в Токіо у 2020 році.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки