Транспорт: на землі, у воді й повітрі

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Таємна революція від Volkswagen: акумулятори стали дешевше ДВЗ

Таємна революція від Volkswagen: акумулятори стали дешевше ДВЗ

Німецька компанія здешевила акумулятори до найважливішої психологічної позначки — нижче $100 за кВт·год. Експерти вважають, що саме з неї починається масове поширення електрокарів, де дорогі батареї поки заважають запропонувати конкурентну ціну.

Батареї для електромобілів Volkswagen стали дешевше двигунів внутрішнього згоряння, заявив анонімний представник компанії газеті New York Times. Зараз VW купує та встановлює батареї за ціною нижче $100 за кВт·год. Це означає, що для самої далекобійної версії нового електрокара ID.3 вони обходяться дешевше $7700.

Експерти вважали, що саме з позначки в $100 починається масова експансія електромобілів, але при цьому не очікували, що ціна буде досягнута протягом найближчих двох-трьох років. Якщо інформація вірна, то переломний момент настає прямо зараз.

При цьому New York Times не вдалося отримати офіційний коментар. Один з топ-менеджерів VW Ральф Брандштадтер замість відповіді на питання про вартість батарей посміхнувся, а потім додав: «Ми надаємо електромобільність для всіх».

Видання Business Insider також нагадує своїм читачам, що у 2018 році глава Tesla Ілон Маск говорив, що до кінця року компанія перетне цю позначку в $100 за кіловат-годину. Але з того часу про цю цифру він не згадував. Напередодні партнери Tesla оголосили про розробку нових батарей, які будуть дешевше та прослужать до 1,6 млн кілометрів пробігу. Однак до їх впровадження поки далеко. Зараз акумулятори для автомобілів Tesla поставляє Panasonic, а Ілон Маск лише планує налагодити власне виробництво і не платити за батареї японцям.

Прес-служба Volkswagen також не відповіла на запит Business Insider про коментарі.

Volkswagen, якому прийшлось розгрібати довготривалі наслідки «дизельгейта», зараз один з найбільш активно розвиваючих електричний напрямок брендів. У США компанія будує мережу потужних зарядних станцій Electrify America, а в Європі готує до продажу відразу ряд електромобілів на платформі MEB. На заводі у Цвіккау VW планує збирати по 330 000 електрокарів на рік.

Відзначимо, що недавно старший віце-президент Volkswagen Рейнхард Фішер стверджував, що в найближчі роки електрокари зрівняються за ціною з бензиновими авто. Привернуло увагу те, що він не називав точної дати. Але, можливо, не з обережності, а тому, що цей момент потенційно вже настав.

За матеріалами: hightech.plus

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки