На автомобільній виставці у Франкфурті Audi представила прототип електричного позашляховика, який відмінно виглядав би де-небудь на Марсі. На звичайному шосе він може їздити на автопілоті, але на бездоріжжі без водія, на жаль, не обійтися.
Більшість сучасних концептів так чи інакше передбачають прийдешні серійні моделі, але тут не той випадок. Створюючи Audi AI:Trail, команда розробників спробувала показати нам, яким може стати позашляховик віддаленого майбутнього. Такого майбутнього, в якому не залишиться місця двигунам внутрішнього згоряння, транспортними засобами правитимуть автопілоти, але у людей збережеться пристрасть до підкорення важкодоступних місць.

Робомобіль — більше ніж просто форма, це відношення, заявив Марк Ліхтей, головний дизайнер Audi, представляючи концепт електричного позашляховика Audi AI:Trail публіці на Франкфуртському автошоу. Зрозуміло, ніяких точних технічних характеристик названо не було — зрештою, поки це просто ідея. Але можна сподіватися, що компанія втілить якісь із представлених рішень у серійних моделях.

По довжині Audi AI:Trail не більше хетчбека B-класу (4150 мм), хоча ширина (2150 мм) та висота (1670 мм) чималі. Колеса з пухкими шинами зовнішнім діаметром 850 мм розставлені по кутах кузова. Дорожній просвіт — значний - 340 мм, а заявлена глибина подолання броду — більше півметра. Кузов виконаний зі сталі, алюмінію та вуглепластику, але до того ж він має величезну площу скління: самі творці порівнюють AI:Trail з кабіною вертольота. Прозорої зроблена навіть та частина кузова, де ми звикли бачити решітку радіатора — для більшої оглядовості вперед. У кормі є ізольований відсік для брудного взуття. А ще, задні сидіння можна вийняти та перетворити в гамак.

На допомогу традиційним фарам — п'ять компактних дронів, які «припарковані» на верхньому багажнику, але по команді можуть злетіти та освітити дорогу з різних точок на відстані від машини. Також, у них є можливість транслювати зображення з камер на бортовий монітор за допомогою Wi-Fi - корисна функція для того, щоб заздалегідь оцінити місцевість перед штурмом бездоріжжя. Це одне з найбільш незвичайних рішень. «Ми замінили фари п'ятьма дронами, які злітають та освітлюють дорогу», - розповів Ліхтей. Хоча відправляти дрони в політ вночі не така вже хороша ідея і навряд саме вона буде реалізована, але відвідувачі виставки її точно запам'ятають.

Audi AI: Trail має індивідуальні електромотори для приводу кожного колеса, їх сумарна віддача - 435 к.с. та 1000 Нм. Але передавальне відношення редукторів заточене під бездоріжжя, тому всюдихід масою 1750 кг має максимальну швидкість лише 130 км/год. Шасі — з підвіскою McPherson по колу та адаптивними амортизаторами, а ще є автоматична система регулювання тиску в шинах: електроніка обчислює потрібну величину в залежності від типу покриття та режиму руху.

За задумом інженерів, Audi AI:Trail повинен проїжджати на одному заряді від 400 до 500 км по дорогах або рівному бездоріжжю, та приблизно 250 км — по пересіченій місцевості. Автопілот розрахований на четвертий рівень автономності, але на пересіченій місцевості електроніка може знизити свою самостійність до третього або навіть другого рівня — і зажадати втручання водія.

Утопія? На сьогодні — безумовно. Тому-то про серійний випуск цього концепту поки мова і не йде. Але далі — хтозна...