Однією з малопомітних прем'єр Франкфуртського автосалону стала серійна версія малогабаритної електричної вантажівки aCar від німецького стартапу Evum Motors - та не простої, а повнопривідної. Її виробництво почнеться в наступному році в Нижній Баварії, замовлення на новинку вже приймаються.
Свою вантажівку засновники Evum Motors назвали aCar, вони мають намір продавати її всім охочим (машина сертифікована за вантажною категорією N1, тобто її можна водити з «легковими» правами), але цільова аудиторія — це фермери та комунальні служби, яким потрібна проста, маневрова та невибаглива «робоча конячка» для вирішення найрізноманітніших завдань.
Баварська aCar дуже компактна: довжина - 4,0 м, ширина - 1,5 м, висота - 2,0 м, що дозволяє використовувати її в якості прибиральної техніки для тротуарів та інших вузьких місць. При цьому її вантажопідйомність становить одну тонну, а кінцеві габарити можуть змінюватися в залежності від типу надбудови — незмінними залишаються лише двомісна кабіна та колісна база.
На фірмових знімках видна досить потужна рама, всередині якої знаходиться 48-вольта літій-іонна батарея. Її місткість не називається, але відомо, що будуть дві версії — базова, що дозволяє проїхати 100 км на одній зарядці та розширена — розрахована на 200 км. Два електродвигуни потужністю 10 кВт (13,6 к.с.) - кожен розташовані на передній та задній осях, тобто aCar повнопривідна. Максимальна швидкість — всього 70 км/год, так що на автобан на такому краще не потикатися.
З систем безпеки заявлені тільки ремені, а базове оснащення передбачає лише зсувні бічні віконця, зовнішні дзеркала та обігрів лобового скла. Так, це все. І в такому вигляді aCar пропонується, увагу, за 28 900 євро. Для порівняння скажемо, що базова версія електричного хетчбека Volkswagen ID.3, який також дебютував у Франкфурті, буде коштувати менше ніж 30 тисяч євро, і це повноцінний електромобіль, здатний проїхати 330 км на одній зарядці.
Для aCar, втім, передбачені пакети опцій. Пакет М за 2 990 євро додає у вантажівку аудіосистему з Bluetooth, підігрів сидінь, підсклянники, ящик для зберігання речей, сигнал оповіщення при русі заднім ходом, заднє вікно кабіни та салонне дзеркало заднього виду.
У пакеті L за 6 950 євро до цього «багатства» додаються грубка, протитуманні фари, зовнішня розетка для підключення інструментів та високовольтна зарядка (400 В). А найдорожчий пакет XL за 14 990 євро містить в собі батарею збільшеної місткості (на 200 км пробігу), сонячну панель на даху та розташовані там же два ліхтарі.
Якщо додати до версії XL самоскидний кузов (3 490 євро), лебідку (1 590 євро) та позашляхові колеса (1 580 євро), то кінцева вартість Евума становитиме 48 060 євро.
Важко уявити, щоб який-небудь приватний німецький фермер, якщо він тільки не затятий активіст Грінпісу, придбав би собі для господарства таку таратайку, а не, скажімо, більш доступний (приблизно 43 тисячі євро) повнофункціональний VW Amarok V6. А ось муніципальним службам, які купують техніку казенним коштом, діватися нікуди — будуть брати як миленькі, бо уряд вимагає переходу на екологічно чистий транспорт. Так що по вулицях німецьких міст, скоро з мітелками поїдуть Евуми.
Виробництво Евумов почнеться в другому кварталі наступного року на власній фабриці компанії в громаді Баїрбах-бай-Ергольдсбах, що в Нижній Баварії. І вже у 2021 році Evum Motors планує налагодити складання вантажівок aCar за межами Європи — наприклад, в Африці, тобто вийде на міжнародні ринки. Цікаво, що планів влаштуватися в Китаї немає. Воно і зрозуміло, там своїх Евумов задосить, і коштують вони на порядок дешевше.