Транспорт: на землі, у воді й повітрі

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Daimler відмовився від розробки двигунів внутрішнього згоряння

Daimler відмовився від розробки двигунів внутрішнього згоряння

Засновника Mercedes Готтлиба Даймлера вважають винахідником сучасного бензинового двигуна. Тепер його компанія стає в ряд тих, хто готовий відмовитися від бензину на користь електромобілів. А розробка нових двигунів внутрішнього згорання буде припинена.

«Двигун внутрішнього згоряння, нарешті, вмирає» - такою фразою видання Electrek починає публікацію про новий курс Daimler, виробника люксових автомобілів під маркою Mercedes. Глава відділу розробки Маркус Шефер заявив, що у Daimler, на даний час, немає планів з розробки двигуна внутрішнього згоряння наступного покоління, і вони зосереджені на нових електричних силових агрегатах.

Примітно те, що саме засновники Daimler - Готтліб Даймлер та Вільгельм Майбах — вважаються винахідниками сучасної схеми двигунів внутрішнього згорання.

За іронією, на початку 20-го століття, саме бензиновий двигун витиснув електродвигуни, а потім домінував протягом більш ніж сотні років.

Шефер підкреслює, що відмова від бензину та дизеля буде поступовою. Наприклад, він не виключає, що інженери Daimler будуть допрацьовувати деякі компоненти нинішнього покоління двигунів. Дата ж остаточного переходу на електрику також ще не названа.

В останні роки бензинові двигуни наблизилися до межі ефективності, а дизельні навіть переступили її — на жаль, лише завдяки скандальному викриттю, коли вся індустрія була спіймана на шахрайстві, створюючи враження, що їх дизельні двигуни були більш ефективними та менш забруднюючими, ніж насправді. «Дизельгейт» мало не загубив Volkswagen - компанію, яка зараз найактивніше просуває ідею чистого автомобіля в очікуванні початку продажів свого первістка ID.3.

У Volkswagen навіть обіцяють, що вже в найближчі роки електромобілі стануть не дорожче бензинових.

Тиск на індустрію зростає й завдяки законодавцям. Все більше країн встановлюють обмеження на продаж автомобілів з двигунами внутрішнього згорання — зазвичай мова йде про терміни в районі 2040-2050 роки. Наприклад, Ірландія збирається повністю заборонити бензинові двигуни на нових авто з 2030 року, а в Норвегії Tesla перевернула з ніг на голову весь авторинок.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки