Більшість сучасних стартапів, які розробляють електромобілі, намагаються продавати одне і теж — спорткари з потужністю Ferrari, на які у середнього споживача ніколи не вистачить грошей. Каліфорнійський стартап Canoo пішов іншим шляхом — вони хочуть зробити електрокари корисними.
Перший електромобіль стартапу Canoo, який також називається Canoo, схожий на осучаснену електричну версію Volkswagen Microbus. У нього таке ж широке вітрове скло та взагалі багато вікон.
Всередині, замість звичайних рядів крісел — лава уздовж задньої та бічних стінок, завдяки чому в салоні створюється більш комфортна атмосфера для спілкування. Є також відкидні сидіння на дверцятах.
«Це перший проект, над яким я працюю, та який, на мою думку, дійсно потрібен людям», - заявив дизайнер Річард Кім, який очолював розробку електромобіля BMW i3, а також суперкара i8, а потім був головним дизайнером стартапу Faraday Future.
За словами представників компанії, акумулятора на 80 кВт·год вистачає мікроавтобусу на 400 км. Двигун на задній осі видає 300 к.с. - достатньо для того, щоб без зусиль везти дві тонни власної ваги та ще 600 кг вантажу.
Але Canoo - лише початок історії. На цій же платформі компанія збирається створювати свої майбутні моделі електромобілів — в цьому і полягає основна принада для інвесторів. За аналогією з ізраїльським стартапом REE, Canoo розробила універсальну платформу-скейтборд, на якій розміщується батарея, електродвигун, інвертор та все інше, що потрібно для руху машини.
Такий підхід дозволяє збільшити вільний простір в салоні. За словами конструкторів, всередині так само просторо, як у великому позашляховику, хоча електрокар всього на 15-18 см довший, ніж Volkswagen Golf. Крім того, прибравши все системи під підлогу, включаючи опалення та кондиціювання, дизайнери кардинально змінили місце водія.
По-перше, тепер у нього під ногами є скляна панель, крізь яку видно дорогу.
По-друге, відповідно до мінімалістського підходу, немає ніякої розважальної сенсорної панелі, тільки прилади з самою необхідною інформацією.
Машина обладнана сьома камерами, п'ятьма радарами та дванадцятьма ультразвуковими сенсорами, які допоможуть перетворити мікроавтобус в безпілотник. Дорожні випробування почнуться вже в цьому році.
Клієнти, як очікується, отримають автобуси у 2021 році. При цьому Canoo планує не продавати свої машини, а надавати їх за передплатою, очевидно, орієнтуючись на інтереси великих комерційних замовників.
Нагадаємо, що зовсім недавно, вві великі японські корпорації - Sony та Yamaha Motor - продемонстрували концепт дуже цікавого безпілотного громадського електробуса. Міський автобус не має вікон, обладнаний камерами, ультразвуковими датчиками та лідаром.За матеріалами: The Verge