Китайська компанія EHang має намір запустити перший у світі комерційний сервіс аеротаксі вже в нинішньому році. Відбудеться це в Гуанчжоу — мегаполісі з населенням близько 15 млн чоловік. На першому етапі клієнтами EHang стануть турфірми, медичні організації, а також транспортні компанії.
Крім пасажирських дронів EHang 216 AVV, компанія також пропонує невеликі вантажні квадрокоптери — ймовірно, в першу чергу їх будуть застосовувати для перевезення ліків. У компанії вже є ліцензія на здійснення безпілотних польотів, а, судячи з заявленим темпами — і всебічне сприяння влади Гуанчжоу.
Згідно AIN, EHang отримала сертифікат безпеки безпілотного літального апарату (UAS) від Китайської академії наук і технологій цивільної авіації (CAST). Це дає компанії сертифікат II рівня для її EHang 216 AAV.
Аеротаксі EHang 216 AVV - це апарат масою 340 кг, оснащений вісьмома парами роторів та акумулятором на 17 кВт. Ціна такого безпілотника - $336 000.
Гуанчжоу, де живе понад 15 млн чоловік — один з найбільш бурхливих китайських мегаполісів. Зараз це політичний, економічний та культурний центр усього південного Китаю. Влада зацікавлена в появі нового виду транспорту, який допоможе знизити навантаження на наземні види та краще підходить для мегаполісів, ніж будь-які більш традиційні способи переміщення, включаючи автономні автобуси та таксі.
До того ж, до розробки системи управління польотами, що відповідає за безпечне повітряний рух таксі над дахами міст, EHang намір співпрацювати з адміністрацією в створенні інфраструктури, необхідної для управління цією мережею. Зокрема, по мірі розширення сервісу в місті будуватимуть посадкові майданчики.
За твердженням видання Bloomberg, EHang вже подала заявку на первинне розміщення акцій (IPO) на фондовому ринку, в рамках якого будуть продані 10-15% акцій, на суму близько $200 млн. При цьому офіційна оцінка вартості пакета не публікується. За твердженням джерела, в цьому беруть участь Credit Suisse Group AG та Morgan Stanley.
Нагадаємо, що зараз по всьому світі велика кількість компаній працює над проектом аеротаксі. Подібні розробки ведуть NEC, Lilium, Alaka'I Technologies, Boeing і Kitty Hawk. Однак на боці китайської компанії — підтримка уряду, що безумовно дає деякі переваги.
За матеріалами: CleanTechnica