Британський виробник Morris випустив свою останню модель фургона ще в 1960-х. І ось тепер марка відроджується в новій якості — як виробник стильних комерційних фургонів для компаній, які хочуть виділитися та готові заплатити за це суму від $77 000.
Сучасному любителю автомобілів назва Morris навряд чи скаже багато про що, але літні британці згадують про цю марку з тією ж ностальгією, що й уродженці СРСР — про легендарну «Буханку» УАЗ-452. Morris Commercial, в 40-60 роках минулого століття, виробляв схожі невибагливі комерційні фургони та вантажівки.
Оригінальний фургон Morris Commercial J-type
Тепер марка несподівано відроджується: фургон для вантажоперевезень на електротязі Morris JE приковує погляди своїми ретро-акцентами та, як це нерідко буває у нішевих електрокарів, злегка шокує ціною.
На якій платформі зібрали новий Morris, виробник не уточнює. Але обіцяє модульність та гнучкість: «Електромобіль має легке модульне шасі, і його легко адаптувати до інших моделі, таких як пікап, мікроавтобус або автофургон»
Morris сподівається, що JE швидко знайде покупців серед компаній, які бажають виділитися серед інших автоперевізників. Модульна конструкція та незалежні електромотори зробили вантажний відсік дуже містким - 5,5 кубометрів. Хіба що висота салону залишає бажати кращого, адже в днищі довелося розмістити батареї.
Завдяки полегшеної конструкції з вуглецевого волокна, на одній зарядці літій-іонної батареї, JE подолає до 380 км з вантажем до 1 тонни.
Крім цього, не менше шансів на успіх у гіпотетичного автофургона на базі JE. По-перше, відпочинок — значно більше іміджева річ, ніж вантажоперевезення. По-друге, використовуючи електрокар, ви не тільки бережете природу, а й розв'язуєте очевидні проблеми з живленням для гаджетів або екрану телевізора, з'їхавши з автотраси на лісову доріжку.
Морріс презентував JE в Лондонському Музеї дизайну. Почати ж виробництво компанія планує в кінці 2021 року продаючи JE за базовою ціною 60 000 фунтів стерлінгів (близько 77 275 доларів США).
Ретро-стиль зараз набирає популярність при проектуванні електромобілів. Зовсім недавно естонська компанія Nobe представила триколісний електрокар Nobe 100, який, до речі, можливо паркувати вертикально на стіні. А Volkswagen створив концепт електрокара на базі класичного мікроавтобуса 1962 року випуску.
За матеріалами: New Atlas