Помістити електродвигун прямо в колесо — дуже приваблива ідея. Однак вона не нова, це пропонували робити ще 100 років тому, в епоху початку автомобілебудування. Але деякі технічні та економічні проблеми досі не давали втілити цей задум у життя і запустити його в маси.
Ситуацію обіцяє змінити ізраїльський стартап REE, який впритул зайнявся цією проблемою. Як стало відомо днями, на створення нової електромобільної платформи компанія отримала інвестиції в розмірі 580 млн доларів.
Електромобілі мають простішу конструкцію в порівнянні з машинами на ДВЗ. Використання мотор-колеса робить їх ще простіше. Але REE йде далі: двигун, датчики, систему управління, підвіску, трансмісію, гальма та електроніку — все це компанія планує помістити в колеса.
До липня цього року REE свої роботи в цьому напрямку не афішувала. Але кілька тижнів тому на автосалоні в Токіо відбувся відкритий показ, на якому компанія продемонструвала свої технології. Вони були розроблені разом з дочірнім підприємством Toyota - Hino Motors.
Модульна концепція Hino FlatFormer дозволяє сконфігурувати авто за принципом «Plug and Play». Це допомагає оптимально використовувати весь внутрішній простір, а також підбирати потрібну кількість акумуляторних блоків.
Привабливість такої архітектури полягає в можливості створення модульної платформи, яка зможе успішно застосовуватися в багатьох галузях — від маленьких роботизованих автомобілів до великих пасажирських шатлів.
Співзасновники REE, Деніел Барель та Ахішай Сардес, починали свою діяльність з невеликої компанії SoftWheel, яка спеціалізувалася на велосипедах та інвалідних візках. Тепер вона має сотню співробітників та близько 60 патентів.
Інтерес і інвестиції в подібні проекти стимулюють наближення нової ери мобільності. Тут мова йде не тільки про електрифікацію машин, а й про повний перегляд автомобільних платформ, а також нових моделях володіння транспортом. Наприклад, як пропонує гендиректор Cruise Ден Амман.
Впровадження технологій REE в масове промислове виробництво очевидно є першим кроком. Для цього стартап вступив в партнерство з японськими компаніями Mitsubishi, Honda Musashi Seimitsu, американської American Axle & Manufacturing та Linamar, другим за величиною канадським виробником автозапчастин.
За матеріалами: ЕкоТехніка