Компанія Cruise, що належить концерну General Motors, представила повністю безпілотний електричний мікроавтобус Origin без керма та місця водія, розроблений разом з Honda. Компанія заявила, що він буде використовуватися в її сервісі спільних поїздок, а не продаватися для особистого користування.
Сучасні легкові автомобілі розрізняються за формою кузова та деталями інтер'єру, але всі вони мають схоже компонування салону. Це викликано необхідністю мати кермо, педалі, приладову панель та крісло водія, а всі інші елементи салону будуються навколо цього. Безпілотні ж автомобілі майбутнього не потребуватимуть органів керування та водія, тому салон в них можна компонувати практично будь-яким чином, обмежуючись лише розміром кузова.
На презентації, яка пройшла 21 січня, Cruise показав новий прототип повністю безпілотного електромобіля Origin, салон якого істотно відрізняється від серійних автомобілів. За своїми розмірами він аналогічний мікроавтобусу, причому його кузов майже повністю симетричний. Салон обладнаний двома парами розсувних дверей з боків, які відкриваються після набору коду.
Усередині салону навпроти один одного знаходяться пасажирські сидіння на які можуть сісти від чотирьох до шести осіб. Салон обладнаний кнопками початку поїздки, а також моніторами, на які виводиться маршрут та інша інформація. За розробку салону Origin відповідали фахівці Honda, а інші елементи розробили інженери Cruise та General Motors.
Безпілотник побудований на новій електричній платформі General Motors, яка буде застосовуватися і на інших автомобілях, однак її характеристики поки невідомі. Представники Cruise лише заявили, що Origin здатний їздити на нормальних міських швидкостях, а це є проблемою для інших подібних безпілотників конкурентів.
Електромобіль обладнаний стандартним для повноцінних безпілотників набором датчиків: лідари, радари та камери, розташовані по різних боках кузова. На презентації Cruise показала новий комбінований датчик власної розробки, що складається з радара та камер.
За словами гендиректора Cruise Дена Аммана, Origin - не концепція, а готовий до серійного виробництва електромобіль, який компанія збирається випускати в майбутньому. Проте, Cruise не отримав від американської влади дозволу на використання безпілотника без водія та органів керування на дорогах загального користування, тому поки його будуть тестувати на закритих полігонах.
Надалі Origin можна буде використовувати також як безпілотне таксі, зазначають представники розробника. Вартість Origin поки не розкривається, але за словами Аммана, «ціна буде дуже низькою». Не розкриваються також і терміни початку серійного виробництва.
Cruise заснований у 2013 році в США, а у 2016 році її купив General Motors за $1 млрд. Зараз частками компанії також володіють інвестфонд SoftBank та Honda. Компанія вважається одним з найуспішніших розробників безпілотних автомобілів у світі. Зокрема, її автомобілі мають один з найбільших сумарних пробігів, що важливо для накопичення даних для навчання алгоритмів, а також займає друге місце за кількістю кілометрів без втручання оператора, поступаючись лише Waymo.
Нагадаємо, що в минулому місяці, колишній президент General Motors Ден Амман, який рік тому очолив дочірній стартап Cruise, розповів про своє бачення майбутнього автомобілів. Він впевнений, що транспорт повинен стати таким — схожим на особисту машину зовні, але зовсім іншим по наповненню.