Транспорт: на землі, у воді й повітрі

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Гендиректор Lucid: «Ми виведемо електромобілі на рівень, недоступний Tesla»

Гендиректор Lucid: «Ми виведемо електромобілі на рівень, недоступний Tesla»

Виробники седана Lucid Air довго шукали фінансування, а тепер, нарешті, готові дати бій Ілону Маску. Це буде доступний, в порівнянні з Tesla Model S, седан, на доведення якого у Lucid пішло кілька років. Так що ефективність батарей та дистанція на одній зарядці будуть «неперевершеними», обіцяє глава компанії.

Видання Electrek взяло інтерв'ю у Пітера Роулінсона — генерального директора Lucid, компанії, яка вже не перший рік збирається дати бій Tesla. Ще у 2017 році був представлений седан Lucid Air за ціною в $60 000. До виходу Model 3 це була серйозна бюджетна заявка - але грошей на організацію виробництва тоді не було, а доступні електромобілі від компанії Ілона Маска були вже на дорогах.

В кінці 2018 року Lucid отримала близько $1 млрд інвестицій від Саудівської Аравії на організацію виробництва і в кінці січня почала приймання попередніх замовлень. Роулінсон каже, що весь час в очікуванні фінансування модель допрацьовували та обіцяє «абсолютно новий рівень потужності та ефективності» і дальність поїздки на одній зарядці — понад 640 км.

Гендиректор Lucid: «Ми виведемо електромобілі на рівень, недоступний Tesla»

За словами Роулінсона, на заводі компанії в Каліфорнії ось-ось встановлять дах, після чого почнеться монтаж виробничих ліній. Поки ж Lucid зайнята виготовленням пілотної партії з 80 автомобілів, більшість яких будуть використані в різних тестах.

Одна з найважливіших новацій Air 2020 року — найпотужніша батарея. Для порівняння: у Tesla тягова електросистема 400 вольтів, у Porsche Taycan - 800 вольтів. У Lucid Air - 900 вольтів. Також буде встановлена більш ефективна трансмісія, що дозволить проїхати 640 км на одній зарядці.

Гендиректор Lucid: «Ми виведемо електромобілі на рівень, недоступний Tesla»

Роулінсон також стверджує, що Air буде лідером і по ефективності: на 1 кВт·год місткості акумулятора електромобіль проїде 4-5 км. «Tesla не володіє таємним знанням» в цій галузі, запевняє він, і технологію можна вивести на «новий рівень». Наприклад, завдяки високій ефективності топової версії Air не потрібен більше акумулятор-монстр на 130 кВт·год, який анонсували у 2017 році.

Двигун теж вийшов видатний — він видає 1000 к.с. і при цьому він настільки компактний, що одна людина може підняти його голими руками. Роулінсон не виключає, що Lucid буде також продавати двигуни окремо.

Правда, разом з усіма інноваціями неабияк зросла і ціна електромобіля. Lucid відмовився від дешевих варіантів і тепер сподівається продавати свої електрокари за ціною в $100 000 та дорожче. А конкурентом для себе бачить не стільки Tesla, скільки Mercedes-Benz S-Class.

Гендиректор Lucid: «Ми виведемо електромобілі на рівень, недоступний Tesla»

Серійна версія Lucid Air буде представлена на квітневому автосалоні в Нью-Йорку. Вся технічна документація електрокара та інформація про ціни будуть опубліковані під час презентації.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Новини партнерів


Останні публікації

Новини партнерів

Підпишись на новинки

 

Корисні речі

Завантаження...