Транспорт: на землі, у воді й повітрі

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Як зарядити електромобіль на ходу придумали у Швеції

Як зарядити електромобіль на ходу придумали у Швеції

У шведському місті Лунді незабаром почнуть будувати прототип дороги для підзарядки електричних автомобілів. Якщо експеримент виявиться вдалим, виробники автомобілів зможуть випускати машини з меншим об'ємом батарей, а вже при експлуатації машини збільшать пробіг на одному заряді.

На вулиці неподалік від центру Лунда побудують демонстраційну ділянку дороги протяжністю в один кілометр (вже другий у Швеції), призначений для підзарядки електричного транспорту на ходу. Струмопровідну рейку та електромобіль з'єднає спеціальне навісне пристосування, за допомогою якого підзарядити в русі можна буде будь-який транспортний засіб — від легковика до вантажівки.

Як зарядити електромобіль на ходу придумали у Швеції

Засновник і генеральний директор компанії Elonroad Ден Зетреус запевняє, що назва компанії ніяк не пов'язане з Ілоном Маском, і розповідає, що все почалося вісім років тому, коли він вперше задумався про покупку електромобіля, але зрозумів, що запас ходу у нього занадто маленький.

«Зараз багато автовиробників вже переступили бар'єр в триста кілометрів запасу ходу на одному заряді, але до сих пір є сенс в тому, щоб працювати над звільненням водія від необхідності шукати стаціонарний зарядний пристрій», - каже Зетреус.

Головна причина — це батареї: якщо автомобіль, вантажівка або автобус зможе заряджатися в дорозі, на ходу, батареї можна буде робити з меншою кількістю літію та інших речовин, які згубні для природи. Чим менше об'єм активного елементу в батареї, тим краще, і вчені з Університету Лунда з'ясували, що при зарядці від електричного полотна на дорозі, батареї можна випускати об'ємом на 80% менше.

Завдяки зменшенню батарей відбудеться здешевлення електрокарів, оскільки зараз акумулятори — один з найдорожчих елементів в їх конструкції. За прогнозами, завдяки зниженню цін на батареї електромобілі зрівняються за ціною з автомобілями з ДВЗ вже у 2022 році, але зменшення розміру самої батареї може призвести до встановлення паритету цін ще раніше.

Електричні дороги або аналогічні за принципом роботи електричні паркувальні місця значно спростять зарядку безпілотних електромобілів, а на міжміських шосе вони забезпечать збереження заряду в батареях великих вантажівок, які у звичайних умовах вимагають дуже багато часу на зарядку від мережі. На перевантажених міських вулицях створення рейок для підзарядки розв'язує проблему пошуку місця для установки зарядних станцій.

Шведський прототип вимагає змін інфраструктури — крім прокладки рейки необхідно його підключення до силового кабелю, але винахідники кажуть, що розкривати дорожнє полотно для монтажу лінії не обов'язково — рейки можна укласти й поверх асфальту. Початок експлуатації експериментальної ділянки заплановано на 2020 рік.

 

 

Не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки