Транспорт: на землі, у воді й повітрі

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Hyundai та Kia разом з хорватським стартапом Rimac будуватимуть електромобілі

Hyundai та Kia разом з хорватським стартапом Rimac будуватимуть електромобілі

Південнокорейська Hyundai в тандемі зі своєю сестринською компанією Kia Motors має намір інвестувати 80 мільйонів євро в хорватський стартап Rimac, що працює над створенням однойменного електричного гіперкара. Відповідну заяву було зроблено в минулий вівторок. Як повідомляє видання The Verge, в обмін на вкладення інвестори отримають доступ до технологій європейського розробника.

На поточний момент невідомо, в які саме обсяги хорвати поділяться своїм технічним потенціалом з фінансовими донорами. Разом з тим експерти допускають, що передані напрацювання будуть використані Hyundai для створення прототипу електрокара серії N, прем'єра якого запланована на наступний рік, а також автомобіля з водневим двигуном.

Hyundai та Kia разом з хорватським стартапом Rimac будуватимуть електромобілі

Бувши заснованої у 2009 році, компанія Rimac зробила своє гучне ім'я завдяки двом найпотужнішим гіперкарам - Concept One, а також Concept Two. Крім того, технічні рішення її конструкторів в різний час використовувалися такими легендарними брендами, як Aston Martin та Jaguar, зокрема в моделях Valkyrie та E-Type Zero відповідно.

У свою чергу, індійська Mahindra & Mahindra комплектує блоком живлення Rimac одну з модифікацій свого електричного спорткара Pininfarina. Також хорватські технології виготовлення батарей використовуються шведським виробником спорткарів Koenigsegg. Характерно й те, що в минулому році 10-процентну частку в стартапі Rimac придбала компанія Porsche.

Hyundai та Kia разом з хорватським стартапом Rimac будуватимуть електромобілі

На ринку електромобілів Hyundai Motor Company традиційно має хороші позиції, в той час як співпраця з Rimac може допомогти компанії істотно просунутися в сегменті високопродуктивних електрокарів.

Варто відзначити, що крім потужних швидкісних електрокарів, Rimac, в особі її дочірньої компанії Greyp, займається розробкою спортивних електробайків. Так, однією з останніх цікавих моделей, став велосипед-позашляховик з дивовижними характеристиками під назвою Greyp G6.

Не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки