Транспорт: на землі, у воді й повітрі

Новини, аналітика, статті, фото та відео

У MIT створили електровелосипед, який здатний самостійно приїхати до людини

У MIT створили електровелосипед, який здатний самостійно приїхати до людини

Системи прокату електровелосипедів останнім часом стають дуже популярними по всьому світу, але у них все ще є кілька серйозних проблем, наприклад обмежена кількість станцій прокату. У MIT вирішили кардинально удосконалити сервіси по прокату електричних велосипедів.

У багатьох великих містах світу за останнє десятиліття з'явилися міські системи короткострокового прокату велосипедів, які можна швидко взяти в одній точці міста і здати в інший. Найчастіше вони працюють за схемою фіксованих станцій: по всьому місту встановлені автоматичні пункти прокату, і взяти або здати велосипед можна тільки в них. Але разом з цим це означає, що велосипед не вийде взяти або здати прямо біля будинку.

Інженери з Массачусетського технологічного інституту представили прототип безпілотного електровелосипеда MIT Autonomous Bicycle Project, який може рухатися без людини й тим самим прибирає необхідність в фіксованих док-станціях. Для створення свого самохідного велосипеда, інженери MIT застосували нестандартне рішення. Замість одного заднього колеса у нього їх два, а також доопрацьована задня вилка.

У MIT створили електровелосипед, який здатний самостійно приїхати до людини

Задні колеса працюють як одне поки велосипедом управляє людина. В автономному ж режимі заднє колесо поділяється на два і велосипед фактично перетворюється в триколісний, що дає йому необхідну стійкість. У режимі автопілота, для прискорення, гальмування та поворотів використовуються електродвигуни - перший підключається до переднього колеса, а другий - до керма.

Ідея полягає в тому, що клієнти зможуть викликати найближчий доступний електровелосипед туди, де в цей момент знаходяться, через додаток на смартфоні. Для виклику електровелосипеда, користувачеві досить натиснути одну кнопку в додатку. Транспорт самостійно добереться до клієнта, а після поїздки відправиться на станцію для підзарядки.

У MIT створили електровелосипед, який здатний самостійно приїхати до людини

Щоб велосипед в автономному режимі не стикався з деревами та іншими учасниками дорожнього руху і міг орієнтуватися в просторі, він оснащений GPS та «датчиками обходу перешкод». Автономний велосипед уже пройшов тестування в кампусі й успішно завершив пілотні випробування. Наро Коретті, автор проєкту, планує вдосконалити програмне забезпечення, а потім перейти до комерціалізації ідеї.

Поточна версія здатна їхати вперед та повертати, але під управлінням оператора, а не автономно. Проте автори показали на відео, як може виглядати сервіс з такими велосипедами. У ролику можна побачити, як прототип самостійно приїжджає до клієнта та змінює конфігурацію.

За матеріалами: MIT

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки