Транспорт: на землі, у воді й повітрі

Новини, аналітика, статті, фото та відео

У концерні Bosch закликали автовиробників виступити проти електромобілів

У концерні Bosch закликали автовиробників виступити проти електромобілів

Голова наглядової ради компанії Bosch, найбільшого постачальника запчастин для автомобілів, закликав автовиробників боротися з переходом на електромобілі. Його заява про те, що електромобілі не менш шкідливі для навколишнього середовища, ніж автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння, багато в чому повторює думку керівників концерну Toyota.

Процес електрифікації транспорту зачіпає не тільки виробників автомобілів, але й всіх, хто бере участь у виготовленні обладнання та запчастин. Багато років автоіндустрія вибудовувала цілу мережу постачальників компонентів та запчастин, без яких неможливо було б випускати автомобілі. Одним з найбільших виробників вважається Bosch.

Днями голова наглядової ради Bosch Франц Ференбах прокоментував нинішню тенденцію в країнах Євросоюзу щодо введення заборон на продаж нових автомобілів з ДВЗ вже через 10-15 років. Він закликав автомобілебудівників боротися з електрифікацією та вибухнув критикою на адресу електромобілів.

Зокрема, Ференбах вказав на наявність «подвійних стандартів» до ДВЗ, а також заявив, що електромобілі зовсім не нешкідливі для клімату, оскільки при виробництві акумуляторів використовується велика кількість «брудної» електрики. В Азії, звідки надходить більшість батарей для електромобілів, електроенергія як і раніше генерується вугільними електростанціями. Ференбах вважає, що ці викиди вуглекислого газу повинні враховуватися при оцінці безпеки електромобілів для навколишнього середовища.

Крім того, він наголосив на проблемі з інфраструктурою для електричного транспорту. Так в Німеччині, на його думку, не вистачає ще мільйони станцій зарядки, щоб користуватися електромобілями в країні дійсно було зручно. На їх будівництво піде ще багато років та фінансових ресурсів.

Варто нагадати, що компанії Bosch вже намагалася налагодити випуск одного з найважливіших компонентів електромобілів - акумуляторних батарей. У 2017 Bosch придбала стартап Seeo Inc., який розробляв твердотілі батареї для електромобілів та навіть планувала до 2020 року випустити на ринок нові акумулятори на 50 кВт·год масою менше ніж 190 кг, але цього так і не відбулося.

У тому ж році компанія повідомляла, що збирається інвестувати 20 млн євро у виробництво батарей, щоб встати на один рівень з такими постачальниками акумуляторів, як Panasonic, LG Chem, Samsung SDI та CATL. Однак вже у 2018 році Bosch повністю відмовилася від цього плану, заявивши, що це занадто ризиковано.

За матеріалами: Electrek


Новини партнерів


Новини партнерів

Підпишись на новинки

 

Корисні речі

Завантаження...