Транспорт: на землі, у воді й повітрі

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Британська компанія Autonomous Flight представила 6-місне електричне аеротаксі Y6S Plus

У компанії Autonomous Flight не перший рік працюють над електричним апаратом вертикального зльоту і посадки та вже навіть протестували повнорозмірний двомісний Y6S і зменшені прототипи. Тепер вони презентували шестимісний повітряний шаттл Y6S Plus.

Ряди розробників електричних літальних апаратів ширяться мало не з кожним днем, але британській Autonomous Flight вдалося виділитися на їхньому тлі завдяки унікальній конструкції рухової установки. Два великих співвісних несучих гвинти розташовані на кінцях передніх крил, але досить далеко від них, щоб не заважати руху потоків повітря над крилами. Третій гвинт встановлений позаду апарату за основним крилом.

Трикоптери - відносно рідкісна конструкція для літальних апаратів. Попри те, що схема з трьох гвинтів простіше і дешевше, ніж класична з чотирьох, інженерам доводиться встановлювати на задній гвинт серводвигун, для того, щоб забезпечувати курсову стійкість під час польоту. Співвісні гвинти Y6S Plus беруть на себе цю задачу.

Autonomous Flight Y6S Plus

Чому у хвостовій частині один, а не два гвинти - до кінця не ясно. Можливо, щоб знизити аеродинамічний опір в режимі горизонтального польоту. Але передні гвинти відмінно справляються з рухом вперед, дозволяючи апарату розігнатися до 200 км/год.

На літієвому акумуляторі запас ходу складе 130 км, так що для польотів на далекі відстані Y6S Plus не призначений. Він буде літати по коротким маршрутам між заданими станціями, на яких компанія встановить обладнання для швидкої заміни та зарядки літій-іонних акумуляторів. Таким чином розробники скоротять час, необхідний для підзарядки та знизять вагу повітряного шаттла.

Autonomous Flight Y6S Plus

Переліт від Лондонського аеропорту Хітроу до вертолітного термінала London Heliport на Y6S Plus займе близько 12 хвилин, а рейс з Нижнього Манхеттену в Міжнародний аеропорт імені Джона Кеннеді - близько 8 хвилин, кажуть в Autonomous Flight.

На думку засновника Autonomous Flight Мартіна Варнера, аеротаксі навряд чи почнуть повноцінну комерційну діяльність в найближчі 15 років, а ось човникові польоти між двома заданими точками цілком можливо почнуться найближчим часом. Тому його компанія зробила вибір на користь збільшеної кабіни на шість пасажирів. Такий підхід дозволить більше заробляти та економити на амортизації.

Крім того, дарма що у назві компанії є термін "autonomous", Варнер не надіється, що регулятори незабаром дозволять вільно літати автономним апаратам, тому перші шатли Autonomous Flight поки будуть пілотованими. Це істотно спростить їх ліцензування та прискорить вихід на ринок.

За матеріалами: New Atlas


Останні публікації

Підпишись на новинки