Volocopter представив станцію VoloPort для аеротаксі
Німецький стартап Volocopter, один з найактивніших гравців у сфері міського повітряного транспорту, представив в Сінгапурі повномасштабний прототип термінала VoloPort для своєї служби літаючих таксі.
Voloport - прототип повітряного термінала міст майбутнього. Творці стверджують, що станція побудована за модульним принципом, і звести її можна де завгодно — на парковці, на даху хмарочоса або ж прилаштувати до наявної транспортної інфраструктури — залізничного або автобусного вокзалу. Зараз термінал — лише прообраз повноцінної транспортної станції майбутнього, і відомо про нього небагато.
Павільйон представлений в рамках Intelligent Transport Systems World Congress в Сінгапурі, де Volocopter в минулому році відкрив штаб-квартиру і до кінця 2019 року сподівається провести ряд тестових польотів.
Як і багато інших авіабудівних компанії, Volocopter прагне розробити міський електричний літак — абсолютно новий вид міського транспорту, що дозволяє уникати заторів на дорогах і який не забруднює навколишнє середовище. Остання версія його 18-роторного літака може перевозити одночасно двох осіб, долати 35 км на одному заряді батарей та розвивати швидкість до 100 км/год.
За задумом засновників стартапу, одного разу жителі великих міст зможуть піднятися на спеціальні висотні майданчики-скайпорти, сісти в аеротаксі та вибрати місце призначення на планшеті. Автопілот візьме на себе управління і перенесе пасажирів в бажану точку над забитими автомобілями вулицями.
Повноцінний сервіс аеротаксі німці планують запустити протягом трьох років, і не виключено, що саме в Сінгапурі, одному з найбагатших і технологічних азіатських мегаполісів. А через 10 років, за словами розробників, ціни на польоти зрівняються зі звичайним таксі.
Нагадаємо, що у вересні цього року, Volocopter провів ряд випробувань свого аеротаксі — спочатку у в аеропорту Гельсінкі, а потім над житловими районами в німецькому Штутгарті. Тестування проходили без пасажирів на борту.
За матеріалами: New Atlas