Ізраїльська компанія StoreDot оголосила про початок виробництва акумуляторів з функцією надшвидкої зарядки. За заявами розробників, нові батареї прискорять електрифікацію автотранспорту та прирівняють станції для зарядки електромобілів до стандартних АЗС. Мета першої партії в тисячу батарей - продемонструвати технологію автовиробникам. Повноцінне ж виробництво надшвидких акумуляторів StoreDot заплановано на 2025 рік.
Поновлювані джерела енергії покликані зменшити залежність людства від викопних видів палива. Але для повсюдного використання «чистої» енергії необхідно розробити ще й безпечний та економічний рентабельний спосіб її зберігання. Група вчених створила прототип безанодної батареї на основі цинку в якій використовуються недорогі та доступні матеріали.
Нова супербатарея для електромобілів: десятихвилинна зарядка забезпечить 400 км шляху
- Svitlana K.
- Енергія
Небезпека залишитися посеред дороги з сівшим акумулятором сильно гальмує поширення електротранспорту. Команда вчених з Пенсільванського університету розробила літій-залізо-фосфатну батарею, яку можна повністю зарядити за 10 хвилин і вона забезпечить 400 км пробігу. Ресурсу же нового акумулятора вистачить на 3,2 мільйона кілометрів, що еквівалентно приблизно 100 рокам експлуатації електромобіля.
Житлові будинки в Шотландії вперше у світі переведуть з природного газу на водень
- Svitlana K.
- Енергія
Британський урядовий регулятор по використанню газу та електрики Ofgem схвалив запуск експерименту із застосуванням водню в якості джерела енергії для побутових потреб. Місцем проведення експерименту обраний муніципальний район Файф в Шотландії. Модернізації піддадуться близько 300 житлових будинків. Експеримент розрахований на чотири роки, щоб всебічно оцінити особливості використання водню на рівні рядових споживачів.
Команда вчених зі Стенфордського університету розробила технологію виробництва фотоелементів з перовськіту і складання їх у сонячні модулі. За словами розробників, це нова віха в сонячній енергетиці - сонячні батареї з перовськіту можна виробляти набагато дешевше і в чотири рази швидше ніж звичайні кремнієві панелі.
Сучасні роботи давно здатні виконувати безліч складних завдань. Але одна з головних проблем в робототехніці - джерело живлення, яке здатне забезпечити тривалу автономну роботу. Американські вчені розробили дешеві нетоксичні цинкові батареї для живлення роботів нового покоління. За їхніми оцінками, ця технологія може забезпечити роботів майбутнього потужністю, яка в 72 рази перевищує сучасну.
Американські та китайські хіміки розробили сонячні панелі з 10,8% енергоефективності та 45,7% прозорості - рекордними показниками для елементів такого типу. Фасади хмарочосів можуть стати ідеальним місцем для подібних сонячних батарей - нові панелі нагадують скло від звичайних сонцезахисних окулярів.
Досягнуто рекордного показника прямого перетворення води на водень за допомогою сонячного світла
- Svitlana K.
- Енергія
Ізраїльські вчені домоглися рекордного ККД перетворення води в водневе паливо за допомогою сонячної енергії - вони відразу подвоїли попереднє досягнення. Ще трохи й штучний фотосинтез стане економічно вигідним. Для цього вже досягнуту ефективність потрібно збільшити лише на 20-30%.
Згідно зі звітом аналітичного центру Ember Energy, сонячна та вітрова енергетика дали рекордні 10% від загальносвітового вироблення електрики в першій половині 2020 року. Водночас вугільні електростанції працювали менш ніж наполовину своїх потужностей.
Водневе паливо, при всій його привабливості, занадто дороге у виробництві, щоб стати ефективною альтернативою викопному паливу. Однак вченим з Австралії вдалося виготовити сонячно-водневий елемент для отримання водню з недорогих матеріалів і з рекордним для свого класу ККД.