Екобудівництво по-китайськи: в Шеньчжені побудують транспортну розв'язку з озелененими хмарочосами
- Svitlana K.
- Архітектура
Всі останні проєкти британської компанії Foster + Partners відрізняються великою кількістю зелених насаджень. Не стала винятком і недавно представлена робота, присвячена транспортній розв'язці в Гуанмін - одного з дев'яти районів жвавого китайського мегаполіса Шеньчжень.
Міжнародна корпорація Atlassian, що займається розробкою програмного забезпечення, розмістить свою нову штаб-квартиру в сучасному 40-поверховому будинку з клеєного бруса, скла і сталі, який стане найвищим дерев'яним хмарочосом у світі.
Англійські дизайнери та голландські будівельники об'єдналися, щоб представити проєкт плавучих екобудинків, які можна збирати як конструктор. Розробники обіцяють оснастити будівлі сонячними панелями та системою перероблення дощової води. А головна їхня перевага - можливість в будь-який момент змінити вид з вікна плюс пережити наслідки глобального потепління.
Жителі та гості Вашингтона скоро зможуть прогулятися по новому парку у вигляді мосту-саду, який розкинеться над річкою Анакостія. Передбачається, що в його просторі розкинуться зелені насадження, оглядові майданчики та освітні зони. Міст-парк розташується поверх вже наявних паль оригінального моста.
Архітектурне бюро зі Стокгольма представило проєкт невеликого екобудинку під назвою SPACE. За задумом творців, за рахунок сучасних технологій житло надасть власникові максимум комфорту при мінімумі негативного впливу на навколишнє середовище.
Сонячні панелі давно пора розміщувати не тільки на дахах будівель, але й на стінах - особливо там, де немає вікон та інших важливих конструкцій, але сама по собі ця ідея не дуже рентабельна. Для її реалізації в Німеччині запустили проєкт SOLAR.shell, завдання якого - розробка нових типів фасадів з уже інтегрованими сонячними панелями.
3D-друк в найближчому майбутньому стане найважливішим інструментом будівельної галузі в усьому світі, тому архітектори та дизайнери створюють нові проєкти житла, які можна буде просто розмножити на принтері.
Французьке архітектурне бюро FUGU, що спеціалізується на будівництві в Альпах, розробило проєкт невеликих модульних будинків у формі купола. Будинки легко пристосувати під особливості рельєфу, і вони здатні витримати найскладніші погодні умови. Такі споруди відмінно підходять для гірськолижних курортів, приватних гостьових будинків та готелів, орієнтованих на любителів відпочинку на природі.
Лондонське архітектурне бюро Practice Architecture побудувало будинок на одну сім'ю з використанням збірних панелей, до складу якого увійшли волокна конопель. Замовники проєкту володіють фермою в Кембриджширі, на якій льон та коноплі вирощуються для виробництва біопластика. Підсумком зусиль будівельників та дизайнерів стала незалежна будівля на три спальні, яку назвали Flat House.
Toyota заявила про намір побудувати в Японії прототип «міста майбутнього» - Woven City. Місто буде зведене на ділянці в 175 акрів (трохи більш як 70 гектарів), яка розташована біля підніжжя гори Фудзіяма. Про це заявили представники Toyota Motor Corporation на щорічній виставці CES 2020, яка проходить в ці дні.