Наслідки глобального потепління: британське село може зникнути з лиця Землі
Через 25 років село в Уельсі стане першим населеним пунктом Великобританії, втраченим назавжди. До цього призведуть глобальне потепління і рівень води в океані, що постійно зростає.
Наслідки глобального потепління
Експерти вважають, що Фербурн — село в Західному Уельсі, розташоване на узбережжі затоки Бармут в громаді Артог (Артог — громада в районі Мейріоннідд у Гвінеді, північний Уельс, включає села Фербурн та Фріог), назавжди зникне з лиця землі. Річ у тому, що за прогнозами кліматологів, рівень води може зрости більш, ніж на 90 метрів.
А тому місцева рада розробляє план переселення всіх 850 жителів протягом наступних 25 років. Глобальний катаклізм призведе до руйнування всіх 400 будинків в селі. Місцеві жителі ж не вірять в прогнози й не хочуть залишати рідну територію.
Рада Гвінеда, яка вперше порушила це питання ще у 2013 році, заявила, що рішення про евакуацію жителів ще не прийнято, але цей варіант розглядається.
Жителі селища всіляко хочуть зберегти село, розробивши план зміцнення берегової лінії західного Уельсу. Експерти ж впевнені, що прогноз затоплення збудеться і селище зникне.
Місцеві жителі не хочуть їхати
Місцевий житель, який прожив в селі 43 роки, розповів про поточну ситуацію: «Зараз неможливо отримати іпотеку. Багато молодих людей хочуть залишитися тут і купити будинки, але не можуть. Банки просто не дають їм грошей».
22-річна дівчина, що має власний магазин, каже: «У нас двоє маленьких дітей. Було б здорово одного разу передати бізнес їм і всією сім'єю залишитися тут. Я прожила в цьому районі все життя, і ніколи не думала, що Фербурн може затопити».
Деякі жителі всіляко намагаються продати свої будинки через невтішні прогнози, що призвело до серйозного падіння цін на житло. На сьогодні в уряду немає ніяких планів по будь-який компенсації місцевим жителям.
За прогнозами, після 2054 року неможливо буде запобігти повені. Влада Уельсу вже витратили близько 6 мільйонів фунтів стерлінгів на боротьбу з затопленнями за останні чотири роки.
У той час, як деякі експерти заперечують факт глобального потепління, наукові дані не брешуть. Травень 2019 року став найтеплішим за останні десятиліття. Різкий стрибок температури зафіксовано по всій земній кулі.