Вчені з Аргонської національної лабораторії Міністерства енергетики США (DOE) розробили нову електролітну суміш та присадку для літій-іонних акумуляторів наступного покоління. Новий електроліт дозволяє замінити графітовий анод на кремнієвий, що значно збільшить місткість, термін служби та безпеку самого поширеного у світі виду батарей.
Неподалік від узбережжя штату Вірджинія, компанія Dominion Energy збирається побудувати вітрову електростанцію на 2600 МВт. Вона забезпечить енергією 650 000 будинків.
Виробництво акумуляторів з такого доступного матеріалу, як алюміній, дозволить знизити витрати та шкоду навколишньому середовищу, а застосовувати їх можна буде для зберігання сонячної або вітрової енергії.
У доповіді про стан ядерної енергетики заявлено, що атомна енергія поступається відновлюваній не тільки за ціною, але й по енергетичній потужності, оскільки реактори стають все менш вигідними з фінансової точки зору і не здатні швидко знизити рівень емісії вуглекислого газу.
Зараз виробники електронних пристроїв активно розробляють гаджети, які можна складати або навіть скручувати в трубочку, створюється «розумний» одяг з мікроприладами, що стежать за станом здоров'я людини. І всім цим пристроям потрібне для роботи джерело енергії. Зазвичай це літієво-іонний акумулятор, але така батарея жорстка, важка та, відповідно, погано підходить для гнучких електронних пристроїв або «розумного» одягу.
Фахівці з Університету штату Іллінойс першими показали, що батареї на двоокисі вуглецю можуть повністю перезаряджатися. Вони з успіхом протестували прототип та провели 500 послідовних циклів зарядки/розрядки.
Сонячні панелі можуть випускатися в самих різних формах та розмірах, але особливо цікаві продукти, які поєднують в собі новітні екотехнології та тисячолітній досвід природи. Творці цього пристрою були натхненні соняшником та його геліотропізмом — здатністю рослин повертатися відповідно руху Сонця по небосхилу.
На даний час сонячні, вітрові та гідроелектростанції на три чверті задовольняють потреби Шотландії в електроенергії. В цьому році енергії вітру було вироблено навіть більше, ніж необхідно. Вже незабаром, до 2022 року, регіон повинен повністю перейти на відновлювані джерела енергії.
За розрахунками американських вчених з Університету штату Огайо, через глобальне потепління та нестачу води, більшість із запланованих в Азії вугільних електростанцій так і не почнуть роботу. Не виключено, що доведеться закрити деякі з вже працюючих ТЕС.
Британська атомна енергетична компанія Moltex Energy залучила $7,5 млн через краудфандинговий інвестиційний майданчик Shadow Fundr. Це дозволить їй почати процес попереднього ліцензування в Канаді та Великобританії своєї фірмової технології й продовжити розробку стабільного соляного реактора (SSR, stable salt reactors).