На вулицях Німеччини з'являться безрейкові вантажні міні-робопотяги
- Svitlana K.
- Техніка
Стартап з міста Аахен (Німеччина) почав тестувати свою розробку під назвою Ducktrain, що являє собою електричний безрейковий роботизований потяг для перевезення невеликих вантажів по місту. Кожен вагончик вміщає один європалет і здатний автоматично переміщатися вулицями, слідуючи один за одним без зчіпки.
За словами глави компанії DroidDrive GmbH доктора Кая Крейскьотера, наявних транспортних засобів недостатньо для організації швидкої доставки товарів з урахуванням великого навантаження на транспортну інфраструктуру. Тому довелося розробити оригінальне технічне рішення - Ducktrain. Його планується використовувати для доставлення товарів з магазинів, а також для організації розвезення вантажів в межах підприємств. Проєктом вже зацікавилися Міністерство транспорту Німеччини та Федеральний екологічний фонд.
В один безпілотний потяг увійдуть до 4-х електрокарів. Вони автоматично слідують за співробітником служби доставки, який пересувається пішки, на велосипеді або на автомобілі. У зоні завантаження-розвантаження вагони Ducktrain будуть переміщатися незалежно один від одного. По міру розвитку проєкту, винахід обіцяють наділити додатковим функціоналом.
Кожен роботизований електрокар може перевезти до 300 кг зі швидкістю 25 км/год. Міні-потяг здатний замінити стандартний фургон для доставки товарів. Перевагами Ducktrain є маневровість та оперативність - він був розроблений спеціально для перевезення вантажів вузькими вулицями, велосипедними доріжками та по тротуарах. Шатли шириною в 1 метр зможуть об'їжджати перешкоди та робити різкі повороти.
Зараз прототип Ducktrain вже тестується видавничим домом Аахена, компанією City Logistik Aachen та перевізником Avantis. За даними порталу Next Mobility, до випробувань планується залучити інші великі німецькі та міжнародні логістичні компанії. Для того щоб пройти сертифікацію, DroidDrive працює спільно з Міністерством транспорту Німеччини та органами технічного нагляду TÜV.
Комерційний зразок в DroidDrive планують побудувати у 2021 році, а перші тести в рамках автономного переміщення будуть проведені у 2022-му. Через три роки Ducktrain повинен бути готовий до серійного виробництва і використання на міських вулицях, кажуть в компанії.
Бізнес-модель DroidDrive не орієнтована на масовий продаж безпілотників. Замовники в основному будуть купувати послуги з доставки. Компанія має намір надати доступ до своєї розробки зацікавленим сторонам, щоб сприяти подальшому розвитку міського вантажного електричного транспорту.
За матеріалами: ЕкоТехніка