Міжконтинентальний магнітний потяг AeroSlider замінить літаки
Агентство стратегічного аналізу Manyone задумалося над альтернативою авіаперельотам. Рішення — гігантський потяг, що оперізує півсвіту системою надземних шляхів сполучення. Таке собі метро планетарного масштабу.
Проект гігантського потяга AeroSlide, розроблений фахівцями агентства Manyone, здається швидше фантазією інженерів, ніж чимось, що можна легко реалізувати. Це транспортна лінія діє приблизно так само, як рейкова гармата: потяг проходить крізь ряд малопомітних магнітних кілець, які розганяють його до 800 км/год, або середньої швидкості літака.
Попри фантастичність проекту, головний конструктор Гільєрмо Каллао переконаний в функціональності задума — правда, не в найближчому майбутньому. Але на його думку, саме така екологічно чиста дорога могла б з'єднати Африку з Європою та Азією.
«Така поїздка була б трохи повільніше, ніж політ на літаку, але незрівнянно більш ефективною, — заявив Каллао. - І це не просто мрії. Це необхідність. Адже тарифи та податки на CO2 роблять польоти все менш доступними».
Потяг-гігант
Потяг, який буде мчати крізь ряди магнітних пілонів, повинен бути аеродинамічним та реагувати на вплив магнітного поля. Зате йому не знадобляться бортові двигуни або акумулятори.
Самі пілони встановлювати простіше, ніж прокладати залізничні колії: для них не потрібно робити рівний насип, досить вкопати їх на різну глибину, щоб компенсувати перепади ландшафту. Шляхи з пілонами замінять мости та дозволять перетинати не надто широкі водойми.
Лінія AeroSlide повинна проходити на висоті 20 метрів, так що вона не буде заважати руху залізничних потягів та автомобілів на трасах, а також тваринам в незаселених регіонах. Кільця можна робити еліптичної форми, щоб капсули могли повертати — приблизно на чотири градуси кожні два кілометри. Такі ж обмеження діють зараз і для швидкісних поїздів.
Лаунж-зона та бігова доріжка
AeroSlide міг би домчати пасажирів з Парижа в Шанхай за 12 годин, але в Токіо або Лондон він, на жаль, не доїде — принаймні без підводного тунелю.
Центральний парк
Зате місця в поїзді буде повно — склад може досягати в довжину 250 метрів — це два з половиною футбольних поля, і це в три з гаком рази більше, ніж найбільший пасажирський літак Airbus A380.
Приватна каюта
Так, поки це тільки інженерна фантазія, але ж всі сучасні технології, теж колись вважалися фантастикою. Але хіба не вона підштовхує світ до розвитку? І можливо, саме ця технологія буде реалізована швидше, ніж Hyperloop або міжконтинентальні польоти на Starship.
За матеріалами: Manyone