Останні новини екотехнологій

  • Головна
  • Екологія
  • Енергія
  • Транспорт
  • Технології
  • Техніка
  • Архітектура
  • Космос

Японія планує скинути радіоактивну воду з Фукусіми в океан

Ірина Ковальчук
Екологія
13 вересня 2019

Міністр природоохорони Японії Йошіакі Харада, на останньому брифінгу озвучив важливу дату — літо 2022 року. До цього терміну закінчиться вільне місце для ємностей із зараженою водою на території АЕС «Фукусіма».

Всі свіжі новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

За кілька років на Фукусімі накопичилося понад 1000 резервуарів з опроміненою водою, по тисячі тонн кожна, а вода з підземних джерел все прибуває. Вихід один — злити радіоактивні відходи та сподіватися, що величезний Тихий океан їх «нейтралізує».

Влада Японії наполягає, що вивчили всі способи очищення води та не знайшли іншого рішення. У 2013-му за допомогою вулканічної породи цеоліт із зараженої води витягли цезій, потім відфільтрували її від стронцію, але зіткнулися з проблемою тритію. Він занадто легко розчиняється у воді та на сьогодні просто немає технологій здатних знешкодити таку кількість опроміненої рідини.

Критики, в особі Грінпіс, тут же уточнили — технології як раз є, але вони недешеві. Наприклад, перспективна установка Kurion, яка коштує $1 млрд та вимагає кілька сотень мільйонів доларів в рік на експлуатацію. Втім, з урахуванням наявних обсягів радіоактивної води, це дійсно може бути економічно невигідно. Тоді дешевше і простіше побудувати на всій 30-км зоні відчуження тисячі бетонних басейнів-саркофагів, але й це не вихід.

Що ж буде з океанічної середовищем, якщо в неї потрапить така кількість радіоактивних матеріалів, ніхто прорахувати не береться, але глобальний збиток буде астрономічним.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!

Читайте Eco Technology в Google NewsНатисніть «Підписатись»
#екологія #радіоактивне зараження #атомна енергетика #Фукусіма

2025 © Eco Technology - останні новини екотехнологій

Повна версія сторінки