Останні новини екотехнологій

  • Головна
  • Екологія
  • Енергія
  • Транспорт
  • Технології
  • Техніка
  • Архітектура
  • Космос

Телескоп TESS відкрив нову Суперземлю — на ній може існувати життя

Ірина Ковальчук
Космос
02 серпня 2019

Космічний телескоп TESS дослідницької програми NASA, який зовсім недавно закінчив огляд Південного неба та перемикнувся на Північне, виявив нову Суперземлю, яка потенційна придатна для життя і розташована близько до нашої Сонячної системи. Космічне тіло отримало назву GJ 357 d та розташована воно всього в 31-му світловому року від Землі.

Всі свіжі новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

Суперземлі — це планети в кілька разів більші за Землю, але менше, ніж крижані гіганти, такі як Уран або Нептун. Астрономи вважають, що на них, з великою ймовірністю, може існувати життя — в разі, якщо вони мають атмосферу та не дуже сильно розігріті своєю зіркою.

Ілюстрація NASA's Goddard Space Flight Center / Chris Smith

Планета GJ 357 d має масу, яка, принаймні, в шість разів перевищує земну, крім того, вона у два-три рази більше нашої планети. Її точні розміри та склад поки невідомі. Планета обертається навколо своєї зірки в так званій «зоні життя» — при цьому GJ 357 d знаходиться в п'ять разів ближче до неї, ніж Земля до Сонця. Дослідники відзначають, що зірка тьмяна, тому GJ 357 d отримує набагато менше енергії, ніж Земля.

У своїй системі GJ 357 d не самотня, у неї є дві планети-близнючки. Одна з них - GJ 357 b, яка на 22% більша за Землю та обертається на орбіті в 11 разів ближче до зірки, ніж Меркурій до Сонця. Таке розташування перетворює планету в випалений світ з температурою приблизно 254 градуси за Цельсієм. Друга планета-близнюк GJ 357 с обертається у два рази далі та має температуру на поверхні близько 127 градусів за Цельсієм.

Ілюстрація NASA's Goddard Space Flight Center / Chris Smith

Вчені підкреслюють, що виявлена Суперземля особлива тим, що вона знаходиться досить близько до нашої планети та ній може існувати життя. Це не найближча планета, виявлена за останні роки — ще одна обертається навколо Зірки Барнарда і знаходиться всього в 6 світлових роках від Землі. Але планета являє собою холодний, пустельний світ, який не має сили обігріти її дуже тьмяна зірка.

Астрономи продовжать спостереження за GJ 357 d, щоб встановити, чи є у неї атмосфера і чи придатна вона для життя.

 

 

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!

Читайте Eco Technology в Google NewsНатисніть «Підписатись»
#космос #відео #дослідження #NASA #TESS #Суперземля

2025 © Eco Technology - останні новини екотехнологій

Повна версія сторінки