Останні новини екотехнологій

  • Головна
  • Екологія
  • Енергія
  • Транспорт
  • Технології
  • Техніка
  • Архітектура
  • Космос

Створено пристрій, що перетворює вуглекислий газ в рідке паливо

Ірина Ковальчук
Технології
10 вересня 2019

Вчені з університету Райса в Х'юстоні, США, розробили порівняно простий та дешевий спосіб перетворення вуглекислого газу в новий вид палива. Це мурашина кислота, яка хоч й не придатна для застосування у двигунах безпосередньо, але може служити ефективним носієм водню. Газоподібний водень важко стиснути, зате в складі концентрату мурашиної кислоти його можна запасти в тисячу разів більше на одиницю об'єму ємності.

Всі свіжі новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

З виробництвом та очищенням мурашиної кислоти є свої складності, тому установку по перетворенню CO2 в концентрат спроектували з нуля. В основі технологічного процесу два ноу-хау: застосування твердих електролітів та використання каталізатора з вісмуту. Твердий електроліт з полімерної підстави дуже важливий, тому, що, на відміну від рідкого розчину, не містить домішок. І це вже позбавляє від необхідності додатково очищувати мурашину кислоту.

Що стосується вісмуту, то, як заявляє автор розробки Чуань Ся, якщо раніше його виробляли в грамах, то тепер вони знайшли спосіб отримувати кілограми цього металу без особливих витрат. Це дозволяє пропускати CO2 через багатошарові грати з вісмуту, щоб перетворити його в негативно заряджену молекулу — форміат. Той дифундує в електроліт, де зустрічається з іонами водню, що виділяються з другої каталітичної реакції з водою. На виході виходить 30% концентрат мурашиної кислоти.

Експерименти показали, що подібний процес дозволяє конвертувати 42% електричної енергії в енергію хімічних зв'язків. Не найгірший ККД для паливних систем, а якщо брати CO2 прямо з викидів в атмосферу, а енергію з відновлюваних джерел, то технологія стає в рази більш рентабельною. Зараз вчені працюють над модернізацією установки, щоб навчитися отримувати ще більш чисту кислоту.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!

Читайте Eco Technology в Google NewsНатисніть «Підписатись»
#технології #наука #США #вуглекислий газ #паливо

2025 © Eco Technology - останні новини екотехнологій

Повна версія сторінки