Останні новини екотехнологій

  • Головна
  • Екологія
  • Енергія
  • Транспорт
  • Технології
  • Техніка
  • Архітектура
  • Космос

Вчені з'ясували, скільки часу потрібно проводити на природі

Ірина Ковальчук
Екологія
18 червня 2019

Середній дорослий проводить від двох до трьох годин в день перед екраном смартфона. Звичайна американська родина в день дивиться телевізор вісім годин на день. Дослідження, проведене вченими з Університету Ексетера, визначило мінімальний час, який потрібно проводити просто неба, щоб мінімізувати шкоду від сидячої роботи та мерехтливих гаджетів.

Всі свіжі новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

Вони скористалися даними опитування майже 20 тисяч осіб, щоб дослідити зв'язок між відпочинком на природі та самопочуттям. Щотижневі контакти з природою вимірювалися блоками по 60 хвилин. Крім того, вчені виключили такі фактори, як час, проведений просто неба в житлових районах, наприклад, у дворах.

Аналіз показав, що люди, які провели від 120 до 179 хвилин в тиждень на природі — в парках та лісах — значно частіше оцінюють своє здоров'я і якість життя як гарне, в порівнянні з тижнем, коли вибиралися на природу рідше.

Менш як 120 хвилин на тиждень на природі не давали такої переваги. Слід зазначити, що і збільшення часу прогулянок у парках та лісах до 200 - 300 хвилин не дало значного поліпшення самопочуття. Ці закономірності виявилися універсальними для всіх соціальних груп.

Ці 120 хвилин не обов'язково проводити на природі єдиним махом — для кого то зручніше виїхати на двогодинну велосипедну прогулянку раз на тиждень, для кого то — кожен день вибиратися на 15-20 хвилин на прогулянку по парку. Все залежить від способу життя, переваги ж при цьому залишаються колишніми.

Наступне питання, на яке вчені сподіваються відповісти надалі — чому саме 120 хвилин?

Можливо, справа в мінімальному рівні фізичної активності. Згідно з дослідженням американських вчених, рух ефективніше допомагає скидати зайву вагу і не набирати її знову, ніж дієта. А супутниками зайвої ваги, крім діабету, часто бувають депресія та самотність.

Робіть висновки, та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!

Читайте Eco Technology в Google NewsНатисніть «Підписатись»
#екологія #природа #дослідження

2025 © Eco Technology - останні новини екотехнологій

Повна версія сторінки